Γενικά Σήμερα εμφανίστηκε ένας απρόσκλητος επισκέπτης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

patilas

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2014
Μηνύματα
1.406
Πόλη
Λευκάδα
Καθώς καθάριζα τα κλουβάκια μου κ είχα ανοίξει τα παράθυρα μου τσουκ μπαίνει ένας κύριος μέσα κλείνω αμέσως κ τον έβαλα σε κλουβάκι.. Αρσενικός είναι.. Μεγάλο πουλί.. Και νομίζω κοινό καναρινι. Δείτε..

2014-12-21_11.55.58.webp
 
Ευχαριστώ τι ονόμασα Lucky... Έχω δύο κοινές σκουφάτες.. Οπότε μια χαρά έκατσε..
 
Θα πρέπει να το κρατήσεις μακρυά από τα δικά σου πουλιά για κάποιο διάστημα ακολουθώντας τις οδηγίες της καραντίνας των πουλιών.
Καλή διατροφή, ήσυχη διαμονή χωρίς ενοχλήσεις, φρέσκα φρούτα και λαχανικά και καθαρό χώρο.
Φυσικά όσα γράφω δεν αφορούν εσένα που γνωρίζεις από καναρίνια, αλλά τους φίλους που θα διαβάσουν το μήνυμα στο μέλλον...
Κατά τα άλλα... Νομίζω πως έπεσε σε κατάλληλα χέρια... ήξερε αυτό που πήγε.
 
Ναι καραντίνα εννοείται ήδη είναι... Είναι αρκετά μεγαλόσωμος... Και δεν φενεται καταπονημενο οπότε ίσως δραπετεύσε σήμερα η χθες... Α και βρωντοφωνος, σωστά ευτυχώς που ήρθε προς εμένα.. Και θ ζήσει ότι καλύτερα γίνεται... Και είναι φετινός ούτε χρόνο δεν έχει κλείσει...
 
Να τον χαίρεσαι Παναγιώτη τον επαναστάτη σου! Τυχερός και εκείνος αλλά και εσύ!

Και είναι φετινός ούτε χρόνο δεν έχει κλείσει...
Αυτό το κατάλαβες από το δαχτυλίδι του;
 
Αλίκη δεν το κατάλαβε από το δαχτυλίδι γιατί είναι ανοιχτού τύπου, άρα όχι συλλόγου.
Προφανώς το κατάλαβε από τα πόδια του πουλιού.
Να το χαίρεσαι φίλε μου.
 
Όπως το ειπε ο Γιώργος από τα πόδια.. Με λίγη εμπειρία Αλίκη φενεται... Είναι βρωντοφωνος μμαρεσει... Το. Δαχτυλιδη το αφέρεσα
α...
 
Καθώς καθάριζα τα κλουβάκια μου κ είχα ανοίξει τα παράθυρα μου τσουκ μπαίνει ένας κύριος μέσα κλείνω αμέσως κ τον έβαλα σε κλουβάκι.. Αρσενικός είναι.. Μεγάλο πουλί.. Και νομίζω κοινό καναρινι. Δείτε..

View attachment 31048
Είσαι πολύ τυχερός! Να σου ζήσει.
 
να τον χαίρεσαι Παναγιώτη... και το νου σου γιατί μπορεί να είναι... επαγγελματίας δραπέτης... :D μόλις σε βρεί ''μπόσικο'' να την ξανακάνει..
 
Back
Top