Γενικά Σήμερα μου πέθανε το παπαγαλάκι μου

Εγγραφή
28 Μαρ 2016
Μηνύματα
624
Πόλη
Αθήνα
Πολύ όμορφα είναι. Και έχω την ίδια φωλιά στα ζεμπράκια. Αλλά σήμερα μου πέθανε το παπαγαλάκι μου μόλις ενός έτους τι να φτέει
 
Λυπάμαι Ηλία ☹
Δυστυχώς πως να ξέρει κάποιος από εμάς τι μπορεί να έφταιξε; Αυτά λύνονται με νεκροψίες. Αλλά και πάλι δεν μας έδωσες καμιά πληροφορία για να κάνουμε έστω υποθέσεις.
 
Λοιπόν, χθες ήταν μια χαρά και ήταν και στη φωλιά και έξω έτρωγε,έπινε, αίπεζε. Και σήμερα το πρωί ήταν εντάξει όμως το μεσημέρι, όταν την είδα ήταν στον πάτω του κλουβιού και είχε φουσκώσει. Μετά την έπιασα και ήταν κρεία και την έβαλα σε μια λάμπα για brooder και φαί. Και είχε κουτσουλιές κολλημένες στην αμάρα της. Όσπου όταν την έβαλα στο κλουβί για να πάμε σε ιατρό όπως καθόταν κατέβηκε και ξάπλωσε ήσυχα κάτω, κούνησε ήσυχα τα φτερά της και ψόφησε.☹👎
 
Πρόσεχε τώρα και τον αρσενικό σου, παρακολούθησέ τον λίγες μέρες, αν και νομίζω αυγό ήταν απλά δεν είχε κατέβει μέχρι κάτω να το δεις. Κρίμα το καημένο...
 
Δεν τα ειχα δει α ζευγαρωνον, γιατι ειμαι σχεδον σηνεχεια σπιτι. Επισης ειχε νεκρα κιτταρα στο ραφος της. Αλλα οταν πηγενα να παρ την Epithol ηταν κλιστα
 
Μάλλον δυστοκία, όπως μας τα περιγράφεις...
 
Να σου ζήσει!
Δεν πιστεύω να το έβαλες κατευθείαν μαζί με το αρσενικό...
 
Πάω να βάλω φοτο και δεν μου τη βγάζει. Και η μικρή είναι 9 μηνών, αλλά σε κάποια σημεία έχει αχνό κίτρινο γιατί είναι έτσι;
 
Έχει κόκκινα μάτια; Για φωτογραφίες δες petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/ και κάνε resize.
 
Να και το αλλο
 
Back
Top