Σας παραθέτω φωτο από την κατασκευή μου

nautikos52

PB Member
Εγγραφή
3 Μαϊ 2009
Μηνύματα
133
Πόλη
Brussels
Αν και λίγω καθυστερημένα σας παραθέτω φωτο από την κατασκευή μου. Περιμένω γνώμες-απόψεις- προτάσεις.
 

Συνημμένα

  • IMG_1268.webp
    IMG_1268.webp
    55,3 KB · Προβολές: 1.201
  • IMG_1269.webp
    IMG_1269.webp
    69,7 KB · Προβολές: 1.010
  • IMG_1270.webp
    IMG_1270.webp
    66,6 KB · Προβολές: 859
  • IMG_1271.webp
    IMG_1271.webp
    68,7 KB · Προβολές: 831
  • IMG_1272.webp
    IMG_1272.webp
    86,8 KB · Προβολές: 784
Καλαίσθητη (!) και εκ πρώτης όψεως πρακτική και εύχρηστη. Διαστάσεις; Και το υλικό στα πλάγια, τι είναι και πως εφαρμόζει;
 
Διαστάσεις 65χ85χ35(πχυχβ) Υλικό plexiglass που εφαρμόζει στο μεταλικό σκελετό της ζευγαρώστρας με ταινία διπλής όψεως
 
πολυ ωραια κατασκευη! Μου αρεσει και το τουλι που σκεπαζει το κλουβι
στις δυο τελευταιες φωτο. κανει να ειναι τα πουλια στον ηλιο;
 
Φραγκίσκο πολύ όμορφη, εύχομαι να είναι πάντα γεμάτη.. Και αν κατάλαβα καλά χωρίζουν στη μέση. Για το χειμώνα τι σκέφτεσαι;
 
Φραγκίσκο πολύ όμορφη , εύχομαι να είναι πάντα γεμάτη.. Και αν κατάλαβα καλά χωρίζουν στη μέση. Για το χειμώνα τι σκέφτεσαι;
δεν ειναι δικια μου η κατασκευη του Νικου(nautikos52) ειναι!:)
 
Γράψε λάθος ρε φίλε... Τα εύσημα στο συνονόματο τότε...
 
Προς douke
[μου αρεσει και το τουλι που σκεπαζει το κλουβι]
Tο υλικό είναι σίτα αλουμινίου
[στις δυο τελευταιες φωτο. κανει να ειναι τα πουλια στον ηλιο]
έχεις απόλυτο δίκιο. Ο ήλιος βλέπει την κλούβα (προς το παρόν) για δύο περίπου ώρες στη Δύση του.

Προς kxt
[Την μεγαλη ταιστρα απο που την αγορασες;]

Aπό TWITY στη Γούναρη 41 στον Πειραιά

Προς paiania
Όχι μόνο συνονόματος αλλά και ΑΕΚΑΡΑ. Ελπίζω να γελασουμε λίγο σήμερα. Όσο για το χειμώνα θα παραμείνει στο μπαλκόνι και από άνοιξη δύο ζευγάρια (το υπάρχον και ένα ζεύγος malinois που περιμένω).

ΓΕΝΙΚΟ
Ο κόκκινος μετά τη μετακόμιση από το κλουβί του δεν έχει κελαιδήσει (5 ημέρες) ενώ κατά τα υπόλοιπα είναι σε άριστη κατάσταση. Σημειώνω ότι έχει ολοκληρώσει πτερόροια κατά τη διάρκεια της οποίας συνέχισε να κελαιδά ενώ προ μετακόμισης ήταν πολύ στα πάνω του. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.
 
Γ***ώ το Δαλούκα μου γ**ώ... Τι είχες Γιάννη τι'χα πάντα;αλλά αφού είμαστε κουλοί.. Καλά μας κάνουν (και χθες ήμασταν και μια κλάση καλύτεροι.. )
 
Ναι όντως... ΝΙΚΟΛΑ το κλουβί είναι πράγματι ωραίο... Κράτα όμως ένα κομμάτι άδειο, να μπούμε όλοι οι Αεκτσήδες και να κάνουμε κικιρίκου όπως ο Κωνσταντίνου στο ''Ξύπνα Βασίλη '..
 
Back
Top