Γενικά Σας παρουσιάζω τα πτηνά μου

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα.. Καλή χρονιά... Μια και είμαι μέλος και γενικά με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ... Θα ήθελα να σας γνωρίσω τα πτηνά μου... Και πως ξεκίνησα, αυτή την στιγμή έχω στην κατοχή μου. Ένα ζευγάρι μπατζι'ενα ζευγάρι guldian ένα ζευγάρι κοκατιλ ένα ζευγάρι παροτλετ και 2 ζευγάρια καναρίνια και ένα ζευγάρι πιγκουίνους(java sparow). Έχω ένα μικρό java.. Ενα κοκατιλ ήμερο 11 μηνών εν ααπροτλετ ήμερο 2 μηνών. Ξεκίνησα με ένα ζευγάρι καναρίνια και μέσα σε δύο χρόνια απέκτησα όλα αυτά τα είδη που βλέπετε...η διατροφή τους είναι πλούσια, αυγό μπροκολο μήλο... σουπιοκοκκαλα... Βιταμίνες. Γενικά τα προσεχω πολύ... Και για αυτό δεν έχω καμία απώλεια όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι... φυσικά όμως για να μάθω κάποια πράγματα ξεκίνησα από αυτό εδώ το σιτε... Και σας ευχαριστώ πολύ γιατί κάνετε πάρα πολύ καλή δουλειά σε νεους ανθρώπους που ξεκινάνε με κατοικίδια και δεν έχουν ιδέα...όλα τα ζευγάρια μου είναι αναπαραγωγικα... Εκτός από τα κοκατιλ.. Που δεν ξέρω γιατί δύο χρόνια δεν μου έχουν κάνει ούτε μια γέννα...άλλαξα κλουβί... Μέρος... Διατροφή.. Αλλά δυστυχώς τίποτα, αυτά από την μίνι εκτροφή μου..συγνώμη αν σας ζαλισα. .. Και περιμένω συμβουλές για να δω και κάνα κοκατιλ μικρό να μεγαλώνει στην φωλιά...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200119_135552__1579435519_22603.webp
    IMG_20200119_135552__1579435519_22603.webp
    87,8 KB · Προβολές: 74
  • IMG_20200119_135557__1579435479_40426.webp
    IMG_20200119_135557__1579435479_40426.webp
    98,4 KB · Προβολές: 73
Καλή χρονιά επίσης!
Να τα χαίρεσαι και να σου ζήσουν!
Είναι πραγματικά πανέμορφο να μπορείς να παρατηρείς και να "επικοινωνείς" με κάθε λογής ψυχούλα που μπορούν να σού φτιάξουν ακόμη και την χειρότερη μέρα!
Βέβαια όλα αυτά με την προϋπόθεση πώς απολαμβάνουν και εκείνα αυτή την ζωή!🕊️🕊️
Πολλές ευχές! Και συνέχισε αυτό που κάνεις και θα στο ανταποδώσουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!
Απόλαυσε το 😉!
 
Να τα χαίρεσαι όλα!
και περιμένω συμβουλές για να δω και κάνα κοκατιλ μικρό να μεγαλώνει στην φωλιά...
Είναι σίγουρο ότι είναι ζευγάρι;
 
Καλή χρονιά επίσης!
Νά τά χαίρεσαι και να σου ζήσουν!
Είναι πραγματικά πανέμορφο νά μπορείς να παρατηρείς και να "επικοινωνείς" με κάθε λογής ψυχούλα που μπορούν να σού φτιάξουν ακόμη και την χειρότερη μέρα!
Με την προϋπόθεση βέβαια πως απολαμβάνουν και εκείνα αυτή την ζωή!🕊️🕊️🕊️🕊️
Πολλές ευχές!
Και συνέχισε αυτό που κάνεις και θα ανταμειφθείς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!😉
 
Να τα χαίρεσαι όλα!

Είναι σίγουρο ότι είναι ζευγάρι;
Ευχαριστώ πολύ... Είναι σίγουρο, στο παρελθόν τα είχε ένας πάτερ που είχε εκτροφείο σε ένα Μοναστήρι... Τα πουλάκια είναι γνωστού ανθρώπου και εχουν δώσει γέννες στο παρελθόν...ηλικιακα είναι 2.5 /3 ετών...
[automerge]1579436983[/automerge]
Καλή χρονιά επίσης!
Νά τά χαίρεσαι και να σου ζήσουν!
Είναι πραγματικά πανέμορφο νά μπορείς να παρατηρείς και να "επικοινωνείς" με κάθε λογής ψυχούλα που μπορούν να σού φτιάξουν ακόμη και την χειρότερη μέρα!
Με την προϋπόθεση βέβαια πως απολαμβάνουν και εκείνα αυτή την ζωή!🕊️🕊️🕊️🕊️
Πολλές ευχές!
Και συνέχισε αυτό που κάνεις και θα ανταμειφθείς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!😉
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...
 
Back
Top