Γενικά Σας παρουσιάζω τα 3 καναρίνια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stelans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stelans

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2020
Μηνύματα
244
Πόλη
Πειραιάς
1η φώτο: ο τούτι ο οποίος ανάρρωσε πλήρως από το πρόβλημα της ευλογιας και ευχαριστώ τα μέλη του φόρουμ για τις πολύτιμες συμβουλές τους
2η φώτο: ο φρουφρουδης. Αρχικά είχα ενδοιασμούς για το φύλλο του καθώς είναι φετινό και άργησε να σαλιαρησει (τώρα στον 4ο μήνα ξεκίνησε)
3η φώτο: ο Μπόμπι. Είναι σκέτος μπόμπιρας εξου και το όνομα. Είναι ο πιο φοβητσιαρης από όλους!

Όλα είναι φετινά και μου τα έδωσε φίλος που ασχολείται ερασιτεχνικά με γέννες όταν έμαθε ότι έχασα το 5 χρόνων καναρίνι μου από αρπακτικό😔. Τώρα είναι διακοπές, ενώ η μόνιμη κατοικία τους στην Αθήνα είναι σε ντουλάπα dexion με πλέγμα και κουνουπιέρα.
 

Συνημμένα

  • received_636439600310014.webp
    received_636439600310014.webp
    92,2 KB · Προβολές: 53
  • received_297811541449537.webp
    received_297811541449537.webp
    106,1 KB · Προβολές: 53
  • received_299908071430882.webp
    received_299908071430882.webp
    84,7 KB · Προβολές: 53
@Stelans Μην ευχαριστεις χαρα μου που σε βοηθησα 😁 και εγω αν δεν τα μαθαινα απο τα παιδια εδω δεν θα τα ηξερα ολα αυτα για να στα μεταφερω! Θα ημουν περα βρεχει 😂 Να τα χαιρεσαι και παλι!
 
Κλουκλιά ζωγραφιστά είναι, μπράβο! Οι πατήθρες είναι σωστά τοποθετημένες, αλλά δεν είναι οι σωστές. Αν μπορείς βρες σαν και αυτές:
01.webp
Κι αυτές είναι καλές, αν σε βολεύουν. Είναι ενός μέτρου και έχουν κουμπόματα στις άκρες για να πιάνονται:
02.webp
Επίσης αν αυτό στην αυγοθήκη είναι αυγοτροφη που στην δίνουν χύμα από τσουβάλι μην την ξαναβάλεις. Καλύτερα να τους βάζεις σκέτο, σφιχτοβρασμένο αυγό.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Liakos18 έχω βάλει 4 σε κάθε ζευγαρωστρα (κανονικά έχω μια τρίτη στην Αθήνα αλλά λόγω χώρου πήρα τις 2 στις διακοπές) οι 2 σε κάθε κλουβί είναι όπως οι πρώτες που μου προτείνεις δηλαδή κυκλικές ενώ στις χαμηλές έβαλα αυτές που μοιάζουν με κλαδάκια και κάνουν ζιγκ ζαγκ (έχω διαβάσει ότι δεν κάνει λόγω σχήματος οπότε θα τις αλλάξω με τη πρώτη ευκαιρία). Αυγοτροφη φυσικά πήρα την orlux της verse laga βάζω βέβαια και αυγό βραστό αλλά τώρα το καλοκαίρι το φοβάμαι λίγο λόγω αλλοίωσης.ρίχνω επίσης λίγο αποξηραμένη ρίγανη από βουνό μέσα και τρελαίνονται. Τροφή πήρα την Manitoba best premium.
 
οι 2 σε κάθε κλουβί είναι όπως οι πρώτες που μου προτείνεις δηλαδή κυκλικές ενώ στις χαμηλές έβαλα αυτές που μοιάζουν με κλαδάκια και κάνουν ζιγκ ζαγκ
Όταν μπορέσεις πάρε ίδιες με τις πάνω και βγάλε εντελώς αυτές που κάνουν το ζιγκ ζαγκ.
Αυγοτροφη φυσικά πήρα την orlux της verse laga
Α μια χαρά, είναι πολύ καλή αυγοτροφή, απλά βλέποντάς την, την πέρασα για χύμα.
Τροφή πήρα την Manitoba best premium.
Και από τροφή μια χαρά είσαι. Να τα χαίρεσαι, και καλή συνέχεια!
 
Back
Top