Γενικά Σας παρουσιάζω τον Ερμή

ΣΩΤΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
42
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ιδου ο Ερμης!

Σας παρουσιαζω τον Ερμη!
Εχω ξετρελαθει μαζι του, ειναι φοβερα παιχνιδιαρης.
 

Συνημμένα

  • P8200429.webp
    P8200429.webp
    42,6 KB · Προβολές: 113
  • P8200431.webp
    P8200431.webp
    62,1 KB · Προβολές: 83
  • P8200432.webp
    P8200432.webp
    40,8 KB · Προβολές: 98
  • P8200433.webp
    P8200433.webp
    52,9 KB · Προβολές: 96
κι αυτο δειχνει να χει ξετρελαθει μαζι σου! 😛σε 2-3 μηνες να δεις τι ωραιο που θα γινει που θα φτιαξουν τα χρωματα του και θα γινει σαν τους γονεις του!(οι οποιοι ειναι απο τα πιο ομορφα Lovebirds αυτου του ειδους που χω δει)να το χαιρεσαι λοιπον...
 
Eιναι πανεμορφος, να τον χαιρεσαι!

Δεν ξερω αν με ξεγελα η φωτογραφια αλλα νομιζω πως το κλουβι του ειναι σκουριασμενο... Αν οντως ειναι ετσι ειναι επικινδυνο και καλα θα κανεις να του παρεις ενα καινουριο. Και παλι λεω πως επιφυλασσομαι διοτι δεν εβλεπα καθαρα τα καγκελα στις φωτο... 😉
 
Πολυ ωραιος να τον χαιρεσαι! 🙂
Αν μου επιτρεπεις μια παρατηρηση, νομιζω οτι τη σκαλιτσα δεν την εχεις τοποθετησεις σωστα, νομιζω οτι πρεπει να ακουμπαει στον πατο για να ειναι σταθερη
φιλικα
 
Ανατολή η σκαλιτσα κρεμιεται απο το πανω μερος του κλουβιου. Μηπως να την βαλω να ακουμπαει σε ξυλακι; Να ακουμπησει κατω ειναι δυσκολο, εκτος και αν μπει συριζα με τα καγκελα του κλουβιου, αλλα ετσι δεν θα εχει νοημα. Η αληθεια παντως ειναι οτι απο τη στιγμη που του εβαλα την κουνια, με τη σκαλα δεν ασχολειται και πολυ. Θα κανω πειραματα και θα δω που θα του αρεσει
 
Εννοω το κατω μερος να ακουμπαει στον πατο και να την κρεμασεις στα πλαινα του κλουβιου για να μην αιωρειται με κινδυνο να ξεκρεμαστει κ ενδεχομενως τα γαντζακια να γινουν επικινδυνα, δεν ξερω μπορει να κανω κ λαθος
φιλικα:)
 
μπραβο φιλε πολυ ομορφο :D μια παρατηρηση μονο αν μου επιτρεπεις... Το κλουβι αν βλεπω καλα ειναι καπως ψηλα πολυ πανω απο το εδαφος..φροντισε λοιπον να μην φτανει σε καμια περιπτωση το υψος σου, για λογους κυριαρχικους
 
Παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος.
Τις τελευταιες μερες δινω στον Ερμη γλυστριδα απο το χερι μου και του αρεσει πολυ.
Βεβαια για να φαει επρεπε να του δινω μεγαλο μπουκετο ωστε να κρυβεται το χερι μου.
Σημερα δοκιμασα και εβαλα ενα πολυ μικρο φυλλαρακι στο δαχτυλο μου και το πηρε!
Απο εκεινη τη στιγμη ερχεται ακομη και αν δεν εχω φαί και παιζει με το δαχτυλο μου!
Παιξαμε ετσι καμια ωρα και τωρα βαρεθηκε.
Τωρα καθομαι απλα διπλα του, δεν θελω να τον πιεσω, ετσι κι αλλιως η προοδος σημερα ηταν πολυ μεγαλη.
Παρατηρησα οτι θελει παντα το κεφαλι του να βρισκεται ψυλοτερα απο το δαχτυλο του κι ετσι δεν μπορεσα να τον χαιδεψω. Προφανως ακομα φοβαται λιγο, αλλα που θα παει, το δυσκολο περασε!
 
Back
Top