Γενικά Σας παρουσιαζω τα κοκατιλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης katerinaa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

katerinaa

PB Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
400
Πόλη
Ρέθυμνο
Ειναι ο Coco και η Nina! Μου ειπαν οτι ειναι 3 μηνων, αρσενικο και θηλυκο. Δεν ειμαι και τοσο σιγουρη για το φυλο, περιμενω να μου πειτε και σεις τη γνωμη σας!
 

Συνημμένα

  • coco+nina1.webp
    coco+nina1.webp
    58 KB · Προβολές: 98
  • coco+nina2.webp
    coco+nina2.webp
    43,9 KB · Προβολές: 84
  • coco+nina3.webp
    coco+nina3.webp
    56,7 KB · Προβολές: 85
Καλημέρα! Είναι πολύ όμορφα!Για το φύλο δεν γνωρίζω να σου πω, πάντως οι μυτούλες τους οπως τις βλέπω στις φωτογραφίες μου φαίνοντα λίγο μεγαλούτσικες...
 
Γλυκύτατα, απίθανα, καταπληκτικά κουκλάκια, τέλεια, Κατερίνα, να σου ζήσουν, ευχαριστούμε!
 
Αχου δυο κουκλιά!
Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι! Γλύκες είναι!
 
Ειναι πολυ ομορφα!

Αφου ειναι μονο τριων μηνων και τα δυο και ειδικα για τη Νινα εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν θα γινει Νινος.:D Μετα την πρωτη-δευτερη πτρερροια θα φανει καλυτερα οταν θα παρει τον ενηλικο χρωματισμο της. Ειναι αδερφια; Εαν ναι τοτε δεν κανει να ζευγαρωσουν μεταξυ τους...
 
Σας ευχαριστω ολους σας! Μου ειπε η κοπελα που τα αγορασα οτι ειναι 3 μηνων (δεν παιρνω και ορκο)! Φαινονται παντως μικρα και τα ματια τους ειναι καταμαυρα! Της ζητησα να μην ειναι αδερφια και μου δειξε τους πιθανους συνδιασμους. Τα ειχε σε ενα τεραστιο κλουβι 6-7 μικρα και τρια ενηλικα θηλυκα. Και διαλεξα αυτα, τα οποια ξαναψαχουλεψε και μου ειπε οτι ειναι σιγουρα αρσενικο+θηλυκο και οτι δεν ειναι αδερφια... Ειχε τρελα με τα πουλια γενικα, τα ειχε πεντακαθαρα και τους ειχε βγαλει και ονοματα! Ελπιζω να ισχυει οτι ειπε... :)
 
Σας ευχαριστω ολους σας! Μου ειπε η κοπελα που τα αγορασα οτι ειναι 3 μηνων (δεν παιρνω και ορκο)! Φαινονται παντως μικρα και τα ματια τους ειναι καταμαυρα! Της ζητησα να μην ειναι αδερφια και μου δειξε τους πιθανους συνδιασμους. Τα ειχε σε ενα τεραστιο κλουβι 6-7 μικρα και τρια ενηλικα θηλυκα. Και διαλεξα αυτα, τα οποια ξαναψαχουλεψε και μου ειπε οτι ειναι σιγουρα αρσενικο+θηλυκο και οτι δεν ειναι αδερφια... Ειχε τρελα με τα πουλια γενικα, τα ειχε πεντακαθαρα και τους ειχε βγαλει και ονοματα! Ελπιζω να ισχυει οτι ειπε... :)

Πολυ ομορφα τα κοκατιλακια σου! Οταν λες οτι ψαχουλεψε και βρηκε οτι ειναι αρσενικο και θηλυκο τι εννοεις;τους ειχε κανει τεστ dna και το ηξερε. Αλλιως δεν υπαρχει αλλη εξηγηση!😕
 
Φωτη σ'ευχαριστω πολυ! Οταν λεω ψαχουλεψε εννοω οτι ψηλαφησε τα κοκκαλακια της λεκανης τους... Ξερω οτι δεν ειναι αξιοπιστη μεθοδος! Ο καιρος θα δειξει 😉
 
Να σου ζήσουν είναι πανέμορφα... Και πολύ ωραια χρώματα!
 
Να τα χαίρεσαι! Ειναι κουκλιά και τα δύο! Εχω την εντύπωση, βλέποντας, τις φωτογραφίες, ότι είναι μεγαλύτερα απο 3 μηνών...
 
Σε ευχαριστω Μαιρη! Και γω αυτη την εντυπωση εχω! Αλλα δεν πιστευω οτι ειναι πολυ μεγαλυτερα!
 
Kατερινακι σουπερ τα πουλακια σου! Κ μενα δεν μου φαινονται 3 μηνων αλλα δεν εχει σημασια. Κ τον δικο μου 6 μηνων μου χαν πει οτι ηταν οταν τον πηρα αλλα ηταν τουλαχιστον 1.5! Το σημαντικο ειναι οτι ειναι τα μωρακια σου! Παντως για αρσενικο/θηλυκο μου φαινονται προς το παρον.
 
Back
Top