Σεμινάρια Σεμινάριο ΑΛΟΠ: Τα λιποχρωμικά καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    αλοπ
Tην άλλη Κυριακή σας περιμένουμε για την συνέχεια της σειράς "ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΜΑΣ".
Θέμα: ΤΑ ΛΙΠΟΧΡΩΜΙΚΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ, με σκοπό να δοθούν απαντήσεις στό ΠΩΣ της ύπαρξής τους,
και στην γενετική συμπεριφορά τους. Επίσης θα γίνει μια αρχική αναφορά στην τελευταία επιστημονική γνώση
(έρευνα) που καλύπτει κάποιες σκοτεινές πτυχές του κόκκινου λιποχρώματος.

 

Συνημμένα

  • alop_seminario.webp
    alop_seminario.webp
    55,3 KB · Προβολές: 395
Για όποιο από τα παιδιά ενδιαφέρεται το σεμινάριο για.."ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΜΑΣ" Νο 3 με θέμα "ΤΑ ΛΙΠΟΧΡΩΜΙΚΆ", το αρχείο είναι εδώ.
 

Συνημμένα

Σήμερα πραγματικά, ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μένα.
Οι 30 καρέκλες του συλλόγου δεν έφτασαν για να βολευτούν όλοι. Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Με μεγάλη μου χαρά, δέχτηκα ερωτήσεις με περιεχόμενο που άφηναν να διαφανεί το ενδιαφέρον, για τις γενετικές καταβολές των χρωμάτων και τις ουσιαστικές αλλαγές στην βαθύτερη γνώση της ύπαρξης του κόκκινου παράγοντα. Πραγματικά έμεινα με την εντύπωση οτι αν δοθούν οι κατάλληλες αφορμές, πολλά παιδιά είναι εκείνα που ενδιαφέρονται να δούν την πραγματική ομορφιά της λειτουργίας της φύσης, που έχει να κάνει με την εκτροφή των καναρινιών χρώματος.
Υπάρχουν χίλια πράγματα στο μυαλό μου, που είμαι σίγουρος οτι αν παρουσιαστούν σωστά, θα φέρουν όλο και πιο πολλούς, όλο και πιο κοντά στο χόμπυ.
 
Back
Top