Αναπαραγωγή Σε αναμονη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kanarini
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kanarini

PB New Member
Εγγραφή
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
65
Πόλη
Πειραιάς
31 μαρτιου η καναρα μου εκανε το τελευταιο αυγο και ειμαι ολο ανυπομονησια απο μερα σε μερα να μου βγει το πρωτο φετινο μωρακι μου(σε συνολο αυτη ειναι η 3 γεννα που εχω πετυχει) εχω βαλει στο αλμπουμ μου φωτο να σασ δειξω το ζευγαρι μου(γιατι δεν ηξερα να τισ βαλω κατευθειαν εδω)☹... Οταν ολα πανε καλα και βγουν θα κατεβασω φωτο και με τα μικρα... Και κατι τελευταιο δεν πρεπει να εχουμε μονο στο μυαλο μασ να βγαζουμε μωρα αλλα και το μετα. Δηλαδη να εχουμε τον χρονο να τα περιποιουμαστε και να εχουμε και τον χωρο ωστε να ειναι πανω απο ολα υγειεσ και ευτηχισμενα... 😉
 
Αντε με το καλό! Ορίστε και η φωτο σου :)

Υ. Γ. petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 

Συνημμένα

  • kanarini.webp
    kanarini.webp
    28,2 KB · Προβολές: 101
αντε με το καλο, πλησιαζεις
περιμενουμε χαρουμενα νεα

ΜΦΧ
Πανος
 
αυτος ειναι και ο μελλον μπαμπας!:D
 

Συνημμένα

  • DSC00060.webp
    DSC00060.webp
    102,4 KB · Προβολές: 82
ρε παιδια ανησυχω γιατι ακομα να μου σκασει αυγο και εχω στεναχωριθει πολυ... Το μονο που με ανακουφιζει λιγο ειναι οτι η θυλικια δεν σηκωνετε καθολου και μου μενει μια μικρη ελπιδα... Εσεισ τι λετε τσαμπα περιμενω;
 
Απ'οτι βλέπω το τελευταίο αυγό το έκανε 31 Μαρτίου. Έχουν περάσει 17 ημέρες. Μάλλον είναι άσπορα. Απο την ημέρα που αρχίζει η κανάρα να κλοσάει μετράμε 13-14 ημέρες.
 
υπαρχει μια περιπτωση η εκκολαψη να ολοκληρωθη την 19 ημερα αλλα ειναι κατι που συμβενη πολυ σπανια δεν εχεις να χασεις και τιποτα ομως ειναι μονο 2 μερες ακομα
 
υπαρχει μια περιπτωση η εκκολαψη να ολοκληρωθη την 19 ημερα αλλα ειναι κατι που συμβενη πολυ σπανια δεν εχεις να χασεις και τιποτα ομως ειναι μονο 2 μερες ακομα

Πώς και απο πού; Προκείπτει αυτή η γνώση Απόστολε;
 
παιδια τελικα εχτεσ μου εβγαλε ενα πουλακι και σημερα εβγαλα τα αλλα δυο αυγα γιατι τα ειδα και ηταν ασπορα... Τωρα εχω ενα αυγο μεσα που μαλλον δεν ειναι ασπορο,θα το αφησω κανα δυο μερεσ ακομα και μετα θα το βγαλω και αυτο...
 
Back
Top