Φροντίδα Σε ποιο κλουβι και ποιο ειδος;

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
λυπον.. Τα παραγματα εχουν ως εξης...
το ζευγαρι κοκατιλ μου τα εχω σε αυτο το κλουβι (φωτο 1) το οποιο ειναι ευριχωρο αλλα με δυσκολευει στο καθαρισμα... Οταν εχω μεσα κοκατιλ... Τα κοκατιλ δεν χρεισιμοποιουν πολυ το κατω μερος...
τωρα επιδη καθαριζω ολα τα κουβια τα εβαλα σε αυτο (φωτο 2)
σε αυτο με τα κοκατιλ ειναι καπως ετσι (φωτο 3)
... Να τα αφισω σε αυτο;θα ειναι οκ?σιγουρα δεν ειναι οπως το αλλο αλλα θα ειναι τουλαχιστον ανετα...
αν αφισω σε αυτο τα κοκατιλ..στο μεγαλο ποιο ειδος να βαλω; Μπατζυ ή παροτλετ?
...
 

Συνημμένα

  • user2522_pic1.webp
    user2522_pic1.webp
    25,1 KB · Προβολές: 102
  • user2522_pic2.webp
    user2522_pic2.webp
    32,3 KB · Προβολές: 98
  • user2522_pic3.webp
    user2522_pic3.webp
    35,8 KB · Προβολές: 90
Από τον Παράδεισο, στην Κόλαση, τα καημένα τα κόκατιλ Άγγελε;
Τα στρίμωξες σε... Φυλακή!
Προσωπικά, δεν θα έκανα αυτή την αλλαγή.
 
τοσο πολυ; Στην κολαση;
βασικα αν και δεν φενετε τα κοκατιλ στο μεγαλο κλουβι χρεισιμοποιουν ενα μερος 50χ50χ50... Το μικρο κλουβι ειναι 40χ50χ60...
δεν ξερω... Ειναι οντως μικροτερο.. Αλλα το μεγαλο ειναι δυσκολο στο καθαρισμα... Ειδικα οταν κλωσανε...
 
Παρακολουθησε τα! Θα σου δωσουν την πιο σωστη απαντηση! Μπορει να μην τον χρησιμοποιουν ολο τον χωρο, αλλα ξερουν οτι ειναι εκει. Σιγουρα περιοριζονται στο μικρο. Δυσκολα ειναι ολα τα ωραια αυτου του κοσμου! Να θελεις και να μην εχεις το καταλαβαινω, να εχεις και να ταλαντευεσαι για λιγη δουλιτσα παραπανω . 🙂 σε αδικει!
 
ξερετε τι.. Το μεγαλω δεν μπορω να το πλεινω... Και ειδικα οταν κλωσανε κε λερωνονται τα καγκελα μεχρι και τωρα βρησκω ξεραμενες κουτσουλιες. Γιατι με το πανι δεν βγενουν ολα... Ενω το μικρο μετα την αναπαραγωγη μπορω να το το πληνω, αυτο ειναι το ποιο βασικο...🙄, δεν ξερω. Γενικα δεν ειναι υπερκινιτηκα... Ποιο πολυ καθονται σε μια πατυθρα και χαϊδευονται ή φωναζουν...
 
Αγγελε εσυ ξερεις τα πουλια σου καλυτερα 😉
Εμενα δεν μου φαινεται και τοσο μικρο πια...
Αν δεν ειναι πολυ ζωηρακαι υπερκινητικα... Νευροσπαστα με λιγα λογια(😛)μια χαρα ειναι το πιο μικρο..
Το μεγαλο χρησιμοποιοησετο σε πιο κινητικα πουλια...
Αν τα κοκατιλ σου τα βγαζεις εξω και για καμια βολτα τοτε κατα την γνωμη μου ειναι μια χαρα...
Κι εγω που σε ενα τεραστιο κλουβι εβαλα το λιζαρντ επειδη ειναι χοντρο για να πεταει, τι καταλαβα;
Απο την μια ταιστρα στην αλλα παει και τελος!:D
 
οταν ειναι στο μεγαλο δεν βγενουν επιδη το μεγαλο δεν χωραει να μετακινηθει μεσα στο σπιτι και στο σαλονι φωβαμαι μην σφηνοσουν πουθενα.. Αν τα εχω στο μικρο θα μπορω να τα πηγενω σε ποιο ασφαλες δωματιο και να τα αφινω...
αυτο δεν το ειχα σκεφτει.. Και ειναι αρκετα καλο!
ευχαριστω νικη... Θα το δω. Για την ωρα θα τα αφισω στο μικρο.. Και αν βολευει θα παραμηνουν εκει, αλλιως βλεπουμε...
 
Back
Top