Αναπαραγωγή Σε ποσες μερες βγαινουν οι νεοσσοι παπαγαλακια Αυστραλιας;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης STEL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

STEL

PB New Member
Εγγραφή
22 Φεβ 2009
Μηνύματα
1
Πόλη
Αθήνα
Εχω τρια ζευγαρια παπαγαλακια Αυστραλιας... Ενα απο αυτα τα τα ζευγαρια εχει οκτω αυγα... Μπορειτε να μου πειτε σε ποσες μερες βγαινουν οι νεοσσοι και τι πρεπει να κανω γει να τα βοηθεισω επειδη ειναι πρωτη φορα που ασχολουμαι και δεν ξερω... Τα παπαγαλακια τα εχω σε ενα μεγαλο κλουβι που εχω φτειαξη ο ιδιος και τα εχω στον κηπο.. Μπορειτε να μου εξηγησετε πως μπορω να ανεβασω βιντεο και φωτογραφιες στο SITE;Ευχαριστω πολυ.
 
Εχω τρια ζευγαρια παπαγαλακια Αυστραλιας... Ενα απο αυτα τα τα ζευγαρια εχει οκτω αυγα... Μπορειτε να μου πειτε σε ποσες μερες βγαινουν οι νεοσσοι και τι πρεπει να κανω γει να τα βοηθεισω επειδη ειναι πρωτη φορα που ασχολουμαι και δεν ξερω... Τα παπαγαλακια τα εχω σε ενα μεγαλο κλουβι που εχω φτειαξη ο ιδιος και τα εχω στον κηπο.. Μπορειτε να μου εξηγησετε πως μπορω να ανεβασω βιντεο και φωτογραφιες στο SITE;Ευχαριστω πολυ.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Συνήθως κάνουν 18 ημέρες απο την στιγμή που αρχίσει η επώαση. Θα πρέπει λίγες μέρες πριν εκκολαφθούν τα αυγά να δώσεις αυγοτροφή στους γονείς και να τους παρέχεις σωστή διατροφή κατά την διάρκεια που θα ταίζουν τα μικρά τους. Αν δεν ταίζουν τότε θα πρέπει να επέμβεις εσύ και να ταίσεις τα μικρά μέχρι να πάρουν τα πάνω τους. Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ και θα βρείς αρκετές πληροφορίες.
Σχετικά με τις φωτογραφίες ρίξε μια ματιά στο παρακάτω΄
petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
Back
Top