Φροντίδα Σε τι ηλικία μπορώ να βάλω το παπαγαλακι μου σε κλουβί;

Soniakarakitsou

PB New Member
Εγγραφή
24 Δεκ 2019
Μηνύματα
77
Καλημέρα σας και χρόνια πολλα, πήρα πριν 3 μέρες ένα παπαγαλάκι lovebird το ταιζω με κρέμα ακόμα είναι 1 μηνών και 12 ημερων.. όλα πάνε τέλεια δεν φοβάται τόσο πολυ... Ποτέ μπορώ όμως να το βάλω σε κλουβί γιατί είναι στριμωγμένο στην γυάλα που μου είπα να το εχω..;
 
Καλημέρα Σόνια, ποία είναι η συμπεριφορά του μέχρι στιγμής; Περπατάει - σκαρφαλώνει όταν το έχεις έξω η κάθεται ακόμη σχεδόν ακίνητο; από την στιγμή που θα το δεις να τρώει μόνο του σπόρους μπορείς να το βάλεις στο κλουβί.
 
Καλημέρα Σόνια, ποία είναι η συμπεριφορά του μέχρι στιγμής; Περπατάει - σκαρφαλώνει όταν το έχεις έξω η κάθεται ακόμη σχεδόν ακίνητο; από την στιγμή που θα το δεις να τρώει μόνο του σπόρους μπορείς να το βάλεις στο κλουβί.
Είναι παααρα πολύ δραστήριο σκαρφαλώνει συνεψεια, εγώ ήθελα να το βάλω σε κλουβί γιατί είναι δραστήρια και σκαρφαλώνει και προσπαθεί να βγει έξω από την γυαλα, και θα το ταιζω με κρεμα... Τρώει λιγο μόνο του αλλά ακόμα το ταιζω με κρέμα.
 
Έχεις αγοράσει κλουβί; ρωτώ για να σου προτείνω ένα καλό κλουβί για lovebirds.
Θεωρητικά τώρα θα είχε αφήσει την φωλιά του και θα καθόταν έξω με τους γονείς. Οπότε και σε συνδυασμό με την όλη συμπεριφορά του νομίζω ότι ήρθε η ώρα να μπει σε κλουβί.
 
Έχεις αγοράσει κλουβί; ρωτώ για να σου προτείνω ένα καλό κλουβί για lovebirds.
Θεωρητικά τώρα θα είχε αφήσει την φωλιά του και θα καθόταν έξω με τους γονείς. Οπότε και σε συνδυασμό με την όλη συμπεριφορά του νομίζω ότι ήρθε η ώρα να μπει σε κλουβί.
Θα ήθελα να μου προτείνετε και αν είναι οικονομικό θα το πάρω σας ευχαριστω πολύ
 
Λοιπόν το κλουβί θα το δεις σε αυτόν εδώ το σύνδεσμο: http://www.birdmarket.gr/kloubia-pouliwn/zeugarwstres/Κλουβα- Με- Χωρισμα -Και- Ζευγαρωστρα -Πτηνων
Η τιμή του είναι 33€ ευρώ αλλά μπορείς να το βρεις σε άλλα καταστήματα και με 24€. Πρέπει να έχεις υπόψιν σου πως το κλουβί είναι τεράστιο και το lovebird σου θα έχει άπλετο χώρο για να κινηθεί και να παίξει. Χωράει και πολλά αξεσουάρ και παιχνίδια επίσης. Εγώ αυτό έχω για το ζευγάρι μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μπορείς να αγοράσεις επίσης λίγα τσαμπια millet (κεχρί), έτσι το ζητάς στο pet shop, τα οποία θα βοηθήσουν το μωρό να αρχίσει να τρώει μόνο του.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top