Φροντίδα Σε τι θερμοκρασίες ζουν στην αιχμαλωσία τα Red-billed Firefinch;

Kwstas0905

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιαν 2019
Μηνύματα
8
Καλησπέρα καλη χρόνια και χρόνια πολλά... Εδώ και λίγες μέρες έχω φάει κόλλημα με το συγκεκριμένο πτηνω
Και έχω διαβάσει όσα ποιο πολλά...
Το μόνο που δεν μπορώ να βρω και να μάθω είναι σε τι θερμοκρασίες ζουν στην αιχμαλωσία
Επίσης θα ήθελα να μάθω και σε τι κλουβί ζουν (διαστάσεις).

Υ. Γ καλώς σας βρήκα 🙂
 
Δηλαδή θα πρέπει να περιμένουμε το συγκεκριμένο μέλος ε; 😱
Έχω ψάξει πολλά ελληνικά site αλλά λένε γενικά και τίποτα ποιο συγκεκριμένο.
 
Το μόνο που δεν μπορώ να βρω και να μάθω είναι σε τι θερμοκρασίες ζουν στην αιχμαλωσία
Επίσης θα ήθελα να μάθω και σε τι κλουβί ζουν (διαστάσεις).
Καλημέρα,
Τα εκτρεφω χρόνια είναι αρκετά ανθεκτικά Πουλια. Γενικά οι χαμηλές θερμοκρασίες δεν ενδείκνυνται για τις εστριλδες... 8-10 βαθμούς η χαμηλότερη θερμοκρασία που είναι ανεκτή.

Μπορείς άνετα να διατηρήσεις ένα ζευγαρι σε ζευγαρωστρα 60cm . Για αναπαραγωγικά αποτελέσματα βέβαια καλό είναι να έχουν μεγαλύτερο χώρο
 
Και εγώ τέτοια εντύπωση έχω ότι εσωτερική αλλά... Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τον ενδιαφέρον σου.

Είναι εσωτερική από ανάγκη, μιας και ζω στην Πτολεμαιδα... αν σκεφτείς πως την τελευταία εβδομάδα το μεσημέρι η θερμοκρασία έφτασε τον 1 βαθμό είναι αναγκαίο κακό...

Όπως και να έχει πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός με τα ρεύματα αέρα καθώς μπορεί να είναι χειρότερα από τις χαμηλές θερμοκρασίες
[automerge]1547444476[/automerge]
@FINCHiii, Είσαι Θεός φίλε... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Όσο για τον χώρο σκέφτομαι να φτιάξω μια νορμάλ μικρή κλούβα.

Έτσι με έναν ικανοποιητικό χώρο θα είναι και πιο εύκολη η αναπαραγωγή τους
Ευχαρίστως να σε βοηθήσω με οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή απορία έχεις
 
Έχω σκοπό να το έχω σε κλειστό χώρο σπιτιού το οποίο να καλύπτει τις θερμοκρασίες η εναλλάξ σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο σπιτιού ανάλογα τις θερμοκρασίες.
Το καλοκαίρι σε τι θερμοκρασίες πρέπει να είναι;
 
Έχω σκοπό να το έχω σε κλειστό χώρο σπιτιού το οποίο να καλύπτει τις θερμοκρασίες η εναλλάξ σε εξωτερικό και εσωτερικό χώρο σπιτιού ανάλογα τις θερμοκρασίες.
Το καλοκαίρι σε τι θερμοκρασίες πρέπει να είναι;

Ωραία... Το καλοκαίρι δεν έχουν κανένα πρόβλημα...όση ζέστη και να κανει μην ξεχνάς ότι προέρχονται από την τροπική ζώνη της Αφρικής
 
Back
Top