Φροντίδα Σε τι κλουβιά να βάλω τα καναρίνια μου;

Rena Rena

PB New Member
Εγγραφή
17 Δεκ 2014
Μηνύματα
1
εχω Δυο ζευγαρια καναρινια που αυτη την στιγμη ειναι σε 4 διαφορετικα κλουβια, δεν ξερω τι απο τα δυο να κανω. Να τα βαλω σε πολυοροφα κλουβια ενα ενα ξεχωριστα η να παρω ζευγαρωστρες να τα χω χωριστα και τον Μαρτιο να τα ζευγαρωσω; Και μετα τα μωρα πως πρεπει να τα βαλω σε ενα κλουβι η ξεχωριστρα; Σας παρακαλω αν γνωριζετε ενημερωστεμε γιατι ειμαι καινουργια!

Και επισης τι ειναι η κλουβα πτησης;
 
Και επισης τι ειναι η κλουβα πτησης;
Είναι ένα μεγάλο κλουβί, με μήκος; Συνήθως μεγαλύτερο από ένα μέτρο που επιτρέπει στα νεαρά συνήθως πουλιά να γυμνάζουν τις φτερούγες τους μια και είναι αναγκασμένα να πετούν από τη μια άκρη στην άλλη.
εχω Δυο ζευγαρια καναρινια που αυτη την στιγμη ειναι σε 4 διαφορετικα κλουβια, δεν ξερω τι απο τα δυο να κανω. Να τα βαλω σε πολυοροφα κλουβια ενα ενα ξεχωριστα η να παρω ζευγαρωστρες να τα χω χωριστα και τον Μαρτιο να τα ζευγαρωσω; Και μετα τα μωρα πως πρεπει να τα βαλω σε ενα κλουβι η ξεχωριστρα; Σας παρακαλω αν γνωριζετε ενημερωστεμε γιατι ειμαι καινουργια!
Από τη στιγμή που σκέφτεσαι να κάνεις αναπαραγωγή καλό είναι να πάρεις ζευγαρώστρες τις οποίες σύντομα θα τις αξιοποιήσεις. Αν λοιπόν με το καλό αποκτήσεις απογόνους απ' τα καναρίνια σου θα χρειαστείς μια κλούβα πτήσης για τους πρώτους μήνες της ζωής τους. Όμως αυτό έχει μέλλον... Προς το παρόν μόνο ζευγαρώστρες χρειάζεσαι.
 
Γεια σου Ρένα, καλώς ήρθες και να χαίρεσαι τα πουλάκια σου!
Και βέβαια να ασχοληθείς με τα καναρινάκια. Υπάρχει κάτι ωραιότερο; Εδώ είναι χώρος καλωσορίσματος. Τις απορίες και ότι θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας, στο πεδίο για τα καναρίνια αναλόγως του περιεχομένου, ανοίγεις νέο θέμα στην κατάλληλη κατηγορία Καναρίνια | PetBirds .
 
Back
Top