Φροντίδα Σε τι χρησιμεύει το συγκεκριμένο σκεύος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Απ'οτι καταλαβα, ειναι κατι σαν δοχειο νερου., Δεν εχω δει κατι παρομοιο ομως οποτε και δεν ξερω πως χρησιμοποιειται. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η χρησιμοτητα του και πως τοποθετειται στο κλουβι;
Ευχαριστω :)

20141208_193844.webp
 
Τοποθετείς ανάποδα ένα μπουκάλι με νερό που κρατιέται από το τσέρκι το στρογγυλό. Όσο υπάρχει νερό στο ταψάκι δεν τρέχει άλλο... Όταν σωθεί βγαίνει νέο... Το βάζεις μέσα στην κλούβα. Ψάχνω φωτογραφίες...

Έλα σου βρήκα ένα
2.webp
pet-eshop.gr/index.php?route=product/product&product_id=160
 
Τοποθετείς ανάποδα ένα μπουκάλι με νερό που κρατιέται από το τσέρκι το στρογγυλό. Όσο υπάρχει νερό στο ταψάκι δεν τρέχει άλλο... Όταν σωθεί βγαίνει νέο... Το βάζεις μέσα στην κλούβα. Ψάχνω φωτογραφίες...
Σ' ευχαριστω πολυ Γιαννη! Μια ερωτηση:πως τοποθετειται μεσα στην κλουβα; Το βαζω κατω; 😕
Απο τα γατζακια δεν μπορει να πιαστει στα καγκελα γιατι υπαρχει το ταψακι..
 
γεια σας, πρεπει να κανεισ τρυπα (μια μικρι οσο το ταψι) ωστε το ταψακι να ειναι προσ την μεσα πλευρα και το μπουκαλι απο εξο, προσεχε το ταψακι να μην εχει κλιση με το βαροσ του νερου.
 
Σ' ευχαριστω πολυ Γιαννη! Μια ερωτηση:πως τοποθετειται μεσα στην κλουβα; Το βαζω κατω; 😕
Απο τα γατζακια δεν μπορει να πιαστει στα καγκελα γιατι υπαρχει το ταψακι..
Μπαίνει ξεχωριστά... απλά προσέχεις για κατακόρυφη στάση του μπουκαλιού. Ακουμπά στον πάτο της κλούβας ή αν ανοίξεις τρύπα μπαίνει κι απ΄ έξω..
Όμως ... Αν θες την άποψή μου δεν κάνει για πτηνά, γιατί λερώνεται εύκολα. Μόλις τη δουν θα κάνουν μπάνιο με ότι αυτό συνεπάγεται.

γεια σας, πρεπει να κανεισ τρυπα (μια μικρι οσο το ταψι) ωστε το ταψακι να ειναι προσ την μεσα πλευρα και το μπουκαλι απο εξο, προσεχε το ταψακι να μην εχει κλιση με το βαροσ του νερου.
Ακριβώς όπως τα γράφει κι ο Μπάμπης
 
Απ'οτι καταλαβα, ειναι κατι σαν δοχειο νερου., Δεν εχω δει κατι παρομοιο ομως οποτε και δεν ξερω πως χρησιμοποιειται. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η χρησιμοτητα του και πως τοποθετειται στο κλουβι;
Ευχαριστω :)

View attachment 30666
Που θα το βάλεις αυτό Ειρήνη; Είναι ποτίστρα για κουνέλια.
 
Που θα το βάλεις αυτό Ειρήνη; Είναι ποτίστρα για κουνέλια.
Μου το εδωσε ο κυριος λεγοντας μου πως ειναι για τα πτηνα, και πως μαλιστα χρησιμοποιουσε και ο ιδιος αντιστοιχο σκευος στις δικιες του κλουβες..
 
Μου το εδωσε ο κυριος λεγοντας μου πως ειναι για τα πτηνα, και πως μαλιστα χρησιμοποιουσε και ο ιδιος αντιστοιχο σκευος στις δικιες του κλουβες..
Όχι βρε Ειρήνη, δεν κάνει. Να το δώσεις πίσω και να πάρεις διαφορετικές.
 
γεια σας, πρεπει να κανεισ τρυπα (μια μικρι οσο το ταψι) ωστε το ταψακι να ειναι προσ την μεσα πλευρα και το μπουκαλι απο εξο, προσεχε το ταψακι να μην εχει κλιση με το βαροσ του νερου.

Σωστά τα λες Μπάμπη απλά δεν είναι ότι καλύτερο για τα μικροπούλια αφού λερώνεται πολύ εύκολα.
Αν θές πες μας 2 λόγια για σένα και τα πουλιά που φροντίζεις εδώ petbirds.gr/community/forums/Νέο-μέλος.5/
[/dls]
 
Back
Top