Αναπαραγωγή Σηκωθηκε απο τη φωλια και δεν ξαναμπηκε ολη νυχτα

Εγγραφή
4 Ιουν 2014
Μηνύματα
3
Πόλη
Ηράκλειο
καλημερα σας. Εχτες το βραδυ λογο οτι φυσαγε παρα πολυ, εβαλα την καναρινα ενω πυρωνε, μεσα στο σπιτι 2 μερες πριν την 14 μερα. Μολις την εβαλα μεσα σηκωθηκε απο την φωλια κ δεν ξαναμπηκε ολη την νυχτα. Το πρωι που την εβγαλα εξω ξαναμπηκε αμεσως! Εχασα τους νεοσσους;
 
Καλημερα σας! Τελικα δεν τα εχασα! Σημερα βγηκαν τα 2 απο τα 5 ! Τους εβαλα αυγο με φρυγανια, μηλο, πορτοκαλι. Χρειαζεται να τους βαλω κ κατι αλλο;
 
Μπράβο να σου ζήσουν!
Απ' ότι έχω διαβάσει κι εγώ, τις πρώτες επτά μέρες μόνο αυγό. Στην συνέχεια και μήλο. Τώρα το πορτοκάλι θέλει προσοχή, καλύτερα να το αποφύγεις σ' αυτή την φάση.
 
Συμφωνώ με την Μαρία! Τις 7 πρώτες μέρες μόνο αυγό, μετά μήλο... Πορτοκαλί αν θες τόσο πολύ να δώσεις μόνο μέσω της αυγοτροφης.. Δεν έχω δει κανένα καναρίνι να τρώει πορτοκαλί..

Να τα χαίρεσαι τα μικρά! Είναι πολύ τυχερά! :D
 
καλημερα σας. Εχτες το βραδυ λογο οτι φυσαγε παρα πολυ, εβαλα την καναρινα ενω πυρωνε, μεσα στο σπιτι 2 μερες πριν την 14 μερα. Μολις την εβαλα μεσα σηκωθηκε απο την φωλια κ δεν ξαναμπηκε ολη την νυχτα. Το πρωι που την εβγαλα εξω ξαναμπηκε αμεσως! Εχασα τους νεοσσους;
Είναι συχνό φαινόμενο όταν η θερμοκρασία του χώρου είναι ψηλή οι κανάρες να σηκώνονται από τα αυγά
 
Back
Top