Γενικά Σημείο πώλησης περιστεριών

sakaflias

PB Member
Εγγραφή
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
102
Πόλη
Χαϊδάρι
Θελω να κανω δωρο στον πατερα μου για τα γενεθλια του ενα ζευγαρι περιστερια αλλα δεν ξερω που πουλανε...
Ξερει κανεις κανα pet-shop που να πουλαει;
Ενδιαφερομαι για περιστερια ομορφιας. Ειναι οχι λατρης αλλα τρελος με τα περιστερια... και σκεφτηκα να του μεγαλοσω το σμηνος... λοιπον εχει κανεις ιδεα; 😕
 
Κάτω στην Αθηνάς υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε περιστέρια. Απλά επειδή τα έχουν στιβαγμένα με άλλα ζώα θα πρέπει να πρέπει να είσαι προσεχτικός μήπως και έχουν αρρώστιες.
 
Εκεί θα έλεγα κι εγώ αλλα δεν είναι και απο τα μαγαζιά που προσέχουν πολύ τα ζώα... Τα βλεπουν κυρίως σαν εμπορεύματα! Εκεί τα πουλάνε κίολας ζευγάρια και έχει μεγάλη ποικιλία...
 
Σίγουρα ο πατέρας σου θα χαρεί πολύ με την κίνησή σου. Αν όμως έχει ήδη περιστέρια από κάποια ράτσα, μπορεί να τον δυσκολέψεις πηγαίνοντάς του ένα ζευγάρι διαφορετικής ράτσας... Πρόσεξέ το αυτό.
Προσωπικά εγώ δε θα ήθελα να έχω την αγωνία μήπως ζευγαρώσουν οι δύο ράτσες μεταξύ τους...
Και ακόμα και αν σου πει ο "περιστεροπώλης" ότι πρόκειται για διαπιστευμένο ζευγάρι, τις περισσότερες-αν όχι όλες- τις φορές απλά το κάνει για να του φυγουν ευκολότερα...
Αυτά. Μακάρι να είχα κι εγώ τέτοια δώρα... 😀

Θα τα λέμε...
 
Νίκο μπορείς να πάρεις και την χρυσή ευκαιρία για να βρείς τα περιστέρια που θέλεις, να πας στο χώρο του εκτροφέα και να τα δεις από κοντά πριν τα πάρεις.
 
Νίκο δε σου είπαμε Αθήνα.. Αλλα στην οδό Αθηνάς! Αλλα το καλύτερο θα είναι να πάς σε κάποιον εκτροφέα... Καλή επιτυχία!
 
νικο αν εισαι απο τρικαλα θα σου ελεγα να πας σε ενα μαγαζι που πουλαει και ειναι διπλα απο τον οαεδ στα τρικαλα στην οδο καλαμπακας
 
Back
Top