Γενικά Σημερα το πρωι πεθανε το παπαγαλακι μου

Spiros Papatheodorou

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2014
Μηνύματα
221
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Πεθανε το παπαγαλακι μου ☹
Χτες το βραδυ το ειδα καπως ζαλισμενο και ηταν κατω στον πατο του κλουβιου... Ανεβηκε στο δαχτυλο μου σαν κουρασμενο και το ανεβασα στο ξυλακι...
Δεν πολυ εδωσα σημασια γιατι απλα νομιζα πως ηταν νυσταγμενο...
Σημερα το πρωι ειχε πεθανει...
Υποψιαζομαι πως πεθανε επειδη χτες το πρωι του εβγαλα την τροφη και το ταισα με το χερι και μετα ξεχασα να του την βαλω και την υπολοιπη μιση μερα δεν ειχε τροφη...
Αλλιως δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει!
Καλο ταξιδι δουκα ☹...
 
λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου! Καλο ταξιδι Δούκα!

αν θες πες μας λιγα για τις τελευταιες μερες του (αν νιωθεις καλα) μπας και βρουμε απο τι εφυγε.
 
Κρίμα, λυπάμαι ειλικρινά, δεν νομίζω βέβαια κι εγώ από το φαγητό εκτός αν το ξεχνούσες συχνά νηστικό και κουράστηκε ο οργανισμός του.
 
Τις τελευτεαις μερες περνουσαμε μια χαρα, δεν εδειχνε συμπυωματα η κατι τετοιο... ☹

Και εγω δεν νομιζω να φταει η τροφη... Καποια αρρωστια ισως

Ακομα κοιταω το κλουβι και νομιζω πως ειναι μεσα και θελει παιχνιδια ☹
 
Τι να πω, μην το σκέφτεσαι τώρα γιατί μόνο λύπη προκαλούν αυτές οι σκέψεις. Ας αναπαύεται το καημένο.
 
βαλε στην ακρη του μιαλου σου την ιδεα να παρεις ενα νεο πουλακι οχι απαρετητα για να ξεχασεις το παλιο αλλα για να νιωσεις εσυ λιγο καλητερα να του δωσεις την αγαπη που εχεις και να σου δωσει και αυτο ομορφες στιγμες.
 
Ακομα κοιταω το κλουβι και νομιζω πως ειναι μεσα και θελει παιχνιδια ☹
Μολις διαβασα αυτό το κομματι με έπιασαν τα κλάματα κρίμα το καημενο
 
Αααχχ κρίμα! ☹ Και δε σου έδωσε και κάποιο δείγμα να κάνεις κάτι για να το σώσεις... Λυπάμαι πολύ..

Καλό σου ταξίδι Δούκα! ☹

Όταν είσαι έτοιμος, να δώσεις την αγάπη σου και σε ένα άλλο πουλάκι.. Σίγουρα δε θα ξεχάσεις τον Δούκα!
 
Ειναι μικρα πουλακια... Ειναι σιγουρο οτι αργα η γρηγορα θα παιθανουν!
Η γονεις μου μου ελεγαν να μην δενομαι με μικρα πουλια γιατι ειναι ευαλωτα και θα στεναχωρηθω οταν παιθανουν, αλλα μ αρεσουν τι να κανω 😉
 
Εκτός απροόπτου και υπό καλές συνθήκες ζουν όσο και ένας σκύλος ράτσας.
 
Υπάρχουν και οργανικές αιτίες δύσκολο να διαγνωστούν ακόμα και σε ανθρώπους. Έγινε τώρα δυστυχώς, τι να κάνουμε ☹
 
Back
Top