Αναπαραγωγή Σημερινη γεννα αρχαριος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης stel106
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

stel106

PB New Member
Εγγραφή
31 Μαϊ 2013
Μηνύματα
4
αν και εχω την εντυπωση οτι εχω συστηθει ξανα σημερα γεννησε η θυληκια 2 απο τα 4 αυγα π κλωσουσε τι κανω για να μην τα πνιξει επειδη κλωσαει ακομη; Η ολα οκ?
 
Γεια σου καλώς ήρθες (Στέλιο; Στέλλα; Γράψε αν έχεις την καλοσύνη όνομα).
Γιατί να τα πνίξει; Θα ταίζει τα μωρά της και θα συνεχίζει να κλωσσάει τα αυγά της. Μια χαρά με το καλό και στα υπόλοιπα. Ο αρσενικός βοηθάει;
 
Στελιος παιδια χαρηκα
νομιζα επειδη βγηκαν πρωτα τα 2 μηπως δεν κανει να κλωσαει αλλα εχω διαβασει οτι ισως τα πιο μικρα να θελουν βοηθεια στο φαγητο λογο μεγεθους
ελπιζω ολα να πανε καλα φετος :)
ο αρσενικος δεν πολυβοηθαει μονο τρωει και πινει 😛
 
Οι αρσενικοί δεν βοηθάνε τις πρωτες μέρες οποτε δεν πειράζει.. Θα κάθεται για να βγάλει και τα αλλά μικρά και θα κάθεται ακόμη λιγες μέρες αφού βγουν κι αυτά.. Εσύ δώσε αυγοτροφη και αυγο.
 
ναι παιδια εβαλα κανονικα φουλ αυγοτροφη 3 βγηκαν τελικα τα ταιζει κανονικα η μανα
λιγο το κρυο που εχει με ανυσηχει αυτες τις μερες αν και εβαλα λιγο σκεπασμα στην φωλια να κοψει την ψυχρα αλλα και τα 3 προχωρανε καλα :)
χαρηκα πολυ παντως :D
 
Τι θερμοκρασία έχει στο χώρο που τα έχεις;

Μπράβο! Με το καλό να μεγαλώσουν! Δίνε καθημερινά αυγό βραστό! Λαχανικά μετά την 10η μέρα ζωής και μήλο από την 7η και μετά! :)
 
ε ο καιρος ειναι εδω και 15 μερες καθε μερα βρεχει ελεος
ουτε βολτα δεν μπορουμε να παμε
πανω απο 10c εχει και σημερα ευτυχως εχει κανα 17-20
νταξει τωρα ειναι 4 ημερων και σηκωνουν δυναμικα το κεφαλι για να ζητησουν φαγητο
ευχαριστω για την βοηθεια παιδια :)
 
γιατι δεν τα βαζεις μεσα... Οκ εχουμε πει οχι μετακινησεις αλλα 10 βαθμοι... μπρρρρ εχει λιγο κρυουλακι οπως και να το κανεις...

με το καλο να μεγαλωσουν!
 
γιατι οχι μηλο απο την αρχη;
ολες οι βιταμινες εχουν βαση το μηλο
εχει καποιο θεμα στο φορουμ με τη διατροφη των γονιων τις πρωτες μερες;
 
εκει λεει για μηλο γενικα, δε λεει οτι σταματαμε
 
Back
Top