Γενικά Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κοκατίλ

ηρακλης

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
καλισπερα και απο εμενα ειμαι κενουριος στο site αποφασισα να αγορασο ενα παπαγαλακι γεια να μου κραταει σιντοροφια αλλα οχι μονο αλα επιδι ειμαι φιλοζωος, στο pet shop που πιγενω να αγορασω τροφη γεια τα ζωακια μου εχει πολλα παπαγαλακια.. Αλλα εμενα μ εχουν κολισι στο μιαλλο τα κοκατιλ... Ο ιδιοκτιτις του pet shop(και φιλος) εχει ημερεφσι 1 κοκατιλ και το εχει εκσω απο το κλουβακι του ειναι ενα ειπεροχο ζωακι και σκευτινα σαν παιδη και εγω να αγορασω! Απλα πρην τιν αγορα ειθελα να ενιμεροθω απο καπιους πιο εμπιρους απο εμενα! Κα8ε σινβουλι δεκτι! Θα κατσω να διαβασω οσο πιο πολλα post μπορω γεια να αποκτισω τιν εμπιρια πριν αγορασω ενα κοκατιλ:)
 
Κατ αρχην καλως ηρθες Ηρακλη!
Νομιζω το πρωτο βημα που κανεις δλδ να ενημερωθεις πριν την αγορα παπαγαλου ειναι το πιο σωστο, μπραβο!
Μπορεις να ριξεις κ εδω μια ματια, ειναι συγκεντρωμενα μερικα σημαντικα θεματα

https://community.petbirds.gr/threads/Χρήσιμα-θέματα-απαντήσεις-για-τη-φροντίδα-των-παπαγάλων.14381/

Καλη μελετη κ ευχομαι να κανεις μια καλη επιλογη!

μια μικρη συμβουλη ακομη οταν με το καλο παρεις το παπαγαλακι να του αφιερωσεις εξαρχης τοσο χρονο οσο θα μπορεις να του διαθεσεις κ μετα, εννοω οτι σιγουρα στην αρχη θα εισαι ενθουσιασμενος κ πιθανον να ασχολεισαι μαζι του πολυ κ αργοτερα λιγοτερο, αυτο ομως ειναι λαθος, αν απο την αρχη του αφιερωσεις τοσο χρονο οσο θα μπορεις συνηθως τοτε δε θα του λειπει αργοτερα ο χρονος μαζι σου κ θα ειναι ευτυχισμενο απο την αρχη αλλα κ μετα! 🙂
 
Καλημερα Ηρακλη και καλως ηρθες στην παρεα μας.
Το κοκατιλ ειναι καλη επιλογη, εγω προσωπικα τα θεωρω αξιολατρευτα.
Θα συμφωνησω με τα παιδια διαβασε τα ποστ και σκεψου το καλα πριν την αγορα του.
Πρεπει να σκεφτεις, εαν εχεις χρονο, εαν εχεις την διαθεση και την υπομονη ασφαλως.
 
Back
Top