Γενικά Σκέφτομαι να αγορασω timbrado, εσείς τι λέτε;

herodotos

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λευκωσία
γειά σας παιδιά σε λίγες μέρες θα αγοράσω ένα αρσενικό καναρινι θέλω ένα είδοσ που να είναι καλό στο τραγούδι και σκέφτομαι το timbrado εσείσ τι λέτε;
 
γειά σας παιδιά σε λίγες μέρες θα αγοράσω ένα αρσενικό καναρινι θέλω ένα είδοσ που να είναι καλό στο τραγούδι και σκέφτομαι το tibrado εσείσ τι λέτε;

Τα γούστα ποικίλουν στα καναρίνια φωνής. Άλλοι προτιμούν τα timbrados, άλλοι τα malinois, άλλοι τα hartz. Αν σου αρέσει σαν μελωδία και γυρίσματα ενός timbrado τότε με το καλό να το δεχθείς. Τα καναρίνια φωνής θα πρέπει να είναι εκπαιδευμένα για να δώσουν το μαξιμουμ του τραγουδίου τους και να αναδείξουν τις νότες τους, οπότε θα πρέπει να κινηθείς πάνω σε αυτό. Πρόσεξε πολύ στην επιλογή του πουλιού, ιδίως αν αυτό παρουσιάζεται σαν βαθμολογημένο να συνοδεύεται απο την φισα του διαγωνισμού. Αν μπορείς να βρείς απο εκτροφέα θα ήταν σαφώς καλύτερη επιλογή, για την καθαρότητα της ράτσας.
 
είχα παλιά timbrado η μελωδία του ήταν πολύ ωραία αλλά ήπα να κάνω μία αλλαγή
 
είχα παλιά timbrado η μελωδία του ήταν πολύ ωραία αλλά ήπα να κάνω μία αλλαγή
Έχεις ακούσει άλλα καναρίνια φωνής (waterslager, roller κλπ); Νομίζω ότι μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις στην αρχική σου ερώτηση. Αυτού του είδους οι επιλογές είναι θέμα προσωπικού γούστου. Δεν μπορεί δηλαδή για παράδειγμα να υπάρξει συγκεκριμένη απάντηση στην ερώτηση, "ποιο είναι το καλύτερο είδος μουσικής".
 
Back
Top