Γενικά Σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή το μπάτζι μου με το πάροτλετ του φίλου μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xrhstosk

PB New Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2020
Μηνύματα
258
Πόλη
Καρδίτσα
Γεια σας όπως ξέρετε τώρα έχω ένα μπατζι και ένα κοκατιλακι...ξέρω έναν φίλο μου που ασχολειτε και αυτός με παπαγάλους και έχει μια θυλικα μπατζι και ένα παρροτλετ ε και λιπον σκευτικα να ανταλαξω το μπατζι μου με αυτόν για το παρροτλετ γιατί ούτε αυτός το θελει (γιατί όπως ξέρετε πάντα μου άρεσαν τα παρροτλετ και δεύτερον θα νιώθω καλυτερα σκεπτόμενος ότι το μπατζι μου θα έναι σε ζευγάρι )
Τα ερωτήματα όμως είναι Πόλα...κάνει αυτό το κλουβι που έχω τώρα τα μπατζι για παρροτλετ? συμβαίνουν καλά με το κοκατιλ? Αξίζει να κάνω την ανταλαγη?
 
Μήπως να μας δείξεις το κλουβί;
Και τι εννοείς, με το ερώτημα αν συμβιώνουν καλά; Στο ίδιο κλουβί θα είναι;
Επίσης δεν μας δίνεις κάποια δεδομένα...όπως:
  1. Ποια η ηλικία του μπάτζι σου και ποια ηλικία έχει αυτό του φίλου;
  2. Είναι αρσενικό το δικό σου μπάτζι;
  3. Ποια ηλικία του πάροτλετ, και γιατί ο φίλος δεν το θέλει;
  4. Οι συνθήκες υγιεινής και η φροντίδα του φίλου στα πουλιά του είναι επαρκής;
  5. Έχει κάποιο από όλα τα πουλιά στα οποία αναφέρεσαι πρόβλημα υγείας ή μήπως είχε στο παρελθόν;
 
Όχι το κοκατιλ προς το παρόν μένει στην 60αρα ζευγαρωστρα μέχρι να γεννήσουν τα ζεμπρακια να τα βάλω εκεί και μετά να πάρω την 75αρα για το κοκατιλ το κλουβί...άρα όχι θα είναι το καθένα στο κλουβί του το αρσενικό μπατζι είναι δικό μου και έχασε την σύντροφό του άρα πιστεύω θα ήταν καλύτερα να το δώσω για να έχει παρεα το παρροτλετ είναι κοντά στους 3 μήνες δεν το θέλει επειδή λέει κάνει φασαρία και επησης θέλει να ασχοληθεί με την αναπαραγωγή των μπατζι...ναι οι συνθηκες που κρατάει τα πουλιά του είναι άριστες (τον ζηλεύω και λίγο😂) αλοστε γι'αυτό τον εμπιστεύομαι και του δείνω τον παπαγάλο μου...τώρα από προβλήματα υγείας ο δικός μου παοαγαλος δεν έχει ποτέ εκτός από κάτι μύκητες που είχε βγάλει παλιά στο πόδι αλά τώρα έχουν περασει
[automerge]1600595725[/automerge]
IMG_20200829_175358.webp
[automerge]1600595768[/automerge]
Το κλουβί είναι αυτό...βέβαια το παιδί μου είπε είναι οριακά για παρροτλετ αλλά ξέρει ότι τα έχω όλη μέρα ελεφθερα και γι'αυτό μου το ανταλαζει
[automerge]1600595831[/automerge]
Και μερικοί από εσάς θα μου πείτε...γιατί δεν κρατάει το παρροτλετ και να πάει να αγοράσει ένα μπατζι; ...ναι αυτό τον ρώτησα και εγώ απλά τα πετ σοπ εδώ είναι πανάκριβα και τα πουλιά είναι άρρωστα (τουλάχιστον αυτήν την εποχή) και θέλει λέει να είναι σίγουρος ότι το πουλί είναι υγιες
[automerge]1600595899[/automerge]
Να σημειωθεί ότι η φοτο είναι παλιά και έχουν γίνει αλαγες στο κλουβι
 
Back
Top