Διατροφή Σκόρδο στα καναρίνια

gardeline

PB Member
Εγγραφή
13 Δεκ 2007
Μηνύματα
340
Πόλη
Αθήνα
Μπορω να δωσω στα καναρινια σκορδο αλλα σε μορφη σκονης; ή απλως τριμενη σκελιδα σκορδου;
 
εγώ παιδιά έδωσα στον βίκτωρα φρέσκο σκορδάκι κ όχι μόνο το έφαγε αλλά του άρεσε κιόλας!
βλέπω ότι όλοι μιλάτε για σκορδόνερο κ όχι απευθείας φρέσκο σκόρδο! Έχει διαφορά;
 
Χρήστο τους έχεις δώσει φρέσκο σκόρδο; για πες μας παρατηρήσεις

Μετα την Ανάσταση θα το δοκιμάσω και εγώ και θα σας πω εντυπώσεις
 
Εγω στα καναρινια εχω δωσει σκορδο σε μορφη σκονης αλλα παρατηρησα οτι δεν τους αρεσε ιδιαιτερα οποτε δινω στο νερο.
 
Χρήστο τους έχεις δώσει φρέσκο σκόρδο; για πες μας παρατηρήσεις
Όπως έχω δημοσιεύσει εδώ Σκορδόνερο στα πουλιά χρησιμοποιώ το σκορδόνερο.
εγώ παιδιά έδωσα στον βίκτωρα φρέσκο σκορδάκι κ όχι μόνο το έφαγε αλλά του άρεσε κιόλας!
Για την περίπτωση αυτή, που το πουλί τρώει το σκόρδο ευχάριστα, δεν βλέπω το λόγο η παροχή του σκόρδου να μην γίνεται άμεσα.
 
είναι περίεργο πουλί! Ότι κ να του βάλεις μέσα θα τρέξει για να το δοκιμάσει κ αν δεν του αρέσει θα το πετάξει κάτω κ ούτε θα το ξανά αγγίξει,(όπως έγινε κ με το μήλο)
του ξανά έδωσα σκόρδο(φρέσκο φρέσκο από τον κήπο μας)κ έτρεξε για να το φάει!
υπάρχει κάποιος περιορισμός στην δοσολογία; Π.χ. 1 την βδομάδα;
 
Όσον αφορά στο Σκόρδο και τις ιδιότητές του είναι γνωστές σε εκτροφείς πουλιών - ιδίως περιστεριών - και από τα σημαντικότερο τέτοια προϊόντα είναι τα έλαια σκόρδου της Βεγλικής Natural Granen:
http://www.naturalgranen.be/#COMPL._PRODUCTS/Hygiene/GARLIC_OIL
 
  • Like
Αντιδράσεις: Dinita
Όσον αφορά στο Σκόρδο και τις ιδιότητές του είναι γνωστές σε εκτροφείς πουλιών - ιδίως περιστεριών - και από τα σημαντικότερο τέτοια προϊόντα είναι τα έλαια σκόρδου της Βεγλικής Natural Granen
κ γιωργο θα σε παρακαλουσα εαν σου ειναι ευκολο μπορεις να αναφερεις την οδο χορηγησης του συγκεκριμενου σκευασματος και την ακριβη δοσολογια του για καναρινια διοτι διαβαζοντας της οδηγιες δεν μπορω να βγαλω ακρη
 
εγω τους το κοβω ψιλα κοματακια και το βαζω μαζι με αλλα διαφορα χορταρακια τσοχο στραμαγκαθι βλητα μαρουλακι το χορταρακι απο καροτο και αλλα και πεφτουν με τα μουτρα και φυσικα οχι καθε μερα το σκορδο καθε 15 με 20 μερες τους βαζω
 
Back
Top