Αναπαραγωγή Σπαει μονο του το αυγο η το σπαει καναρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

toykaki

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2014
Μηνύματα
268
Πόλη
Αττική
Κατι ακομα οταν σπαει το αυγο σπαει μονο του η με καποιο τροπο η μαμα;
 
Μονο του αν χρειαστει βοηθαει η μαμα μονο για να πεταξει το τσοφλι εκτος φωλια ειναι να το φαει!
 
Κατι ακομα οταν σπαει το αυγο σπαει μονο του η με καποιο τροπο η μαμα;
Θα το σπάσει μόνο του.
Η μητέρα συνήθως θα φάει ή θα απομακρύνει τα υπολείμματα του αυγού...
Κάποιες όμως δεν κάνουν απολύτως τίποτε. Οπότε τα απομακρύνουμε εμείς.
Υ. Γ. Σα να άργησα λίγο;
 
Εε ναι για την διμιουργια αυγου με τσοφλι και αποφυγη δυστοκιας!
 
την εχω διαβασει για την δυστοκια. Μου το εχετε ξανααναφερει και ειχα αλλαξει και το σουπιοκοκκαλο μερος, απλα δεν το ηξερα οτι χρειαζετ ασβεστιο για να γινει το αυγο (δεν το ειχα διαβασει ολο το αρθρο ως το τελος).. Δηλαδη εαν δεν ειχε καποιος ασβεστιο στο κλουβι δεν θα εκανε αυγα;
 
Μπορει και να εκανε. Μπορει και να πεθαινε προσπαθωντας να κανει αυγα. Πολλα μπορει.
 
την εχω διαβασει για την δυστοκια. Μου το εχετε ξανααναφερει και ειχα αλλαξει και το σουπιοκοκκαλο μερος, απλα δεν το ηξερα οτι χρειαζετ ασβεστιο για να γινει το αυγο (δεν το ειχα διαβασει ολο το αρθρο ως το τελος).. Δηλαδη εαν δεν ειχε καποιος ασβεστιο στο κλουβι δεν θα εκανε αυγα;
σε δικια μου παλιοτερη εμπειρια οταν ημουν πλ αρχαριος δν ειχα ποτε ασβεστιο στα πουλια τπτ ιχνος, αυτο που εγινε ηταν η καναρα να μου βγαλει 18 πουλια και αφου ειχε εξαντλησει το ασβ στον οργανισμο της το πουλι πε8ανε...
 
σε δικια μου παλιοτερη εμπειρια οταν ημουν πλ αρχαριος δν ειχα ποτε ασβεστιο στα πουλια τπτ ιχνος, αυτο που εγινε ηταν η καναρα να μου βγαλει 18 πουλια και αφου ειχε εξαντλησει το ασβ στον οργανισμο της το πουλι πε8ανε...
Πάλι καλά που έφτασε κι ως εκεί!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top