Αναπαραγωγή Σπασμενο φτερο νεοσσου, τη βοηθεια σας παρακαλω

Sadeness1990

PB New Member
Εγγραφή
17 Απρ 2009
Μηνύματα
28
Πόλη
Πτολεμαΐδα
Καλησπερα

Ο τριτος νεοσσος προσπαθησε να αποδρασει απο τη φωλια χθες κ δυστυχως σημερα παρατηρησα οτι το ενα φτερο ειναι κρεμασμενο. Το εξετασα εσωτερικα του φτερου κ παρατηρησα οτι εχει αιματωμα σε ολη την εσωτερικη επιφανεια. Καταλαβαινω οτι ταλαιπωρειται αλλα δεν ξερω πως να τον βοηθησω. Υπαρχει περιπτωση να χαθει;
 
Αν είναι μόνο αιμάτομα διορθόνετε αλλά νωμίζω ότι θα ήταν καλήτερα να το δει γιατρός και μάλιστα γρήγορα.
 
Μην αγχωνεσαι. Ουτε θα χαθει ουτε τιποτα.

Προσπαθησε να το τραβηξεις αποτομα το φτερο και μετα βαλε του μπετατιν. Σε λιγες μερες θα βγαλει καινουργιο φτερακι.
 
Μην αγχωνεσαι. Ουτε θα χαθει ουτε τιποτα.

Προσπαθησε να το τραβηξεις αποτομα το φτερο και μετα βαλε του μπετατιν. Σε λιγες μερες θα βγαλει καινουργιο φτερακι.


Εννοεί μάλλον, σε όλο το μήκος της φτερούγας του πουλιού,
όχι ένα φτεράκι, αν κατάλαβα καλά.
 
Μάκη κι εγώ έτσι κατάλαβα γι αυτό του είπα για γιατρό,έκανα λάθος;
 
Κρίμα βρε παιδί μου. Δυστυχώς συμβένουν ατυχίες πολές φορές στους νεοσσους. Τα 'αλλα μικρά πως είναι.
 
Κρίμα βρε παιδί μου. Δυστυχώς συμβένουν ατυχίες πολές φορές στους νεοσσους. Τα 'αλλα μικρά πως είναι.

Μια χαρα ειναι τα δυο μεγαλυτερα. Δυνατα κ πολυ χαριτωμενα... Αν κ ο μπαμπας τους ειναι τιγκα στη μελανινη αυτα βγηκαν μονοχρωμα οπως η μανα τους... Ουτε μια κοιλιδα μαυρου χρωματος.
 
Πολύ ωραία να σου ζήσουν.Αν θέλεις και μπορείς βάλε μας καμια φωτό. Να τα δούμε.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top