Γενικά Σπιτάκι ταΐστρα για αγριοπούλια

Pavlos Kiriakou

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιουλ 2019
Μηνύματα
549
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Επειδή μου περισσεύει τροφή από τα καναρίνια μου.
[automerge]1570369084[/automerge]
Σκέφτηκα να φτιάξω ένα σπιτάκι ταΐστρα από κόντρα πλακάζ για τα αγριοπούλια
[automerge]1570369144[/automerge]
Και ιδού το αποτέλεσμα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
[automerge]1570369515[/automerge]
Μαζεύονται καμία δεκαριά Σπουργίτια και γίνεται μακελειό δύο ταΐστρες εξαφανίζονται σε χρόνο.
[automerge]1570369852[/automerge]
Όσοι ώρα γράφο το μήνυμα έχω πέντε έξη τριγύρω μου, δεν φοβούνται ούτε την παρουσία μου.
Κόβουν βόλτες δίπλα μου.IMG_20191006_164007~2.webp
[automerge]1570370047[/automerge]
εξαφανίζονται σε χρόνο
Εξαφανίζονται σε μηδέν χρόνο ήθελα να γράψω sorry.
[automerge]1570370181[/automerge]
Η παρουσία τους είναι επικίνδυνη για τα καναρίνια μου;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραία η κατασκευή. Μπράβο Παύλο! Και εγώ έχω μια ταιστρα για τα αγριοπουλια και γίνεται χαμός!

Η παρουσία τους είναι επικίνδυνη για τα καναρίνια μου;
Κοίτα Παύλο, τα σπουργίτια είναι πολύ συχνά φορείς μικροβίων και ψειρών. Είναι πολύ πιθανό να μεταφέρουν κάτι στα πουλιά σου. Προσωπικά έχω τοποθετήσει την ταΐστρα στην ακριβώς απέναντι πλευρά από αυτή που έχω τα πουλιά μου, ώστε να ασχολούνται με αυτή τα άγρια και να μην έρχονται καθόλου σε επαφή με τα δικά μου.
 
Είναι σε αρκετά μεγάλη απόσταση αλά κόβουν βόλτες παντού.
[automerge]1570372331[/automerge]
Γιάννη αν ενσωμάτωνα μια φωλιά δίπλα υπάρχει πιθανότητα να την κατοικήσουν;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η παρουσία τους είναι επικίνδυνη για τα καναρίνια μου;
Φρόντισε να μην μπορούν να έρθουν σε άμεση επαφή τα σπουργίτια με τα καναρίνια σου αλλά ούτε και να πέσουν στα κλουβιά κουτσουλιές από σπουργίτια. Αν φιλοξενείς ακόμα τα κλουβιά σου στην ραφιέρα, προσπάθησε να φτιάξεις μια πρόσοψη που να αφαιρείται εύκολα για την παρακολούθηση και την περιποίηση των πουλιών σου ή μια πόρτα
 
Γιάννη αν ενσωμάτωνα μια φωλιά δίπλα υπάρχει πιθανότητα να την κατοικήσουν;
Εξαρτάται από το τι είδους φωλιά είναι αυτή και σε τι σημείο θα την τοποθετήσεις.
 
Εξαρτάται από το τι είδους φωλιά είναι αυτή και σε τι σημείο θα την τοποθετήσεις.
Έχω ελπίδα λιπών.
[automerge]1570376648[/automerge]
Περιττό να σου πω ότι την απάντηση σου τη διάβασα σαν χωρισμό ή όταν απαντά ο γιατρός στην ερώτηση μας " Γιατρέ ποτέ θα γίνω καλά" και απαντά ο γιατρός:
Χουμμμ, εξαρτάται, απο το πως θα αντιδράσει το φάρμακο, αν συνεχίσεις να έχεις καλή φυσική κατάσταση αν δεν υποτροπιάσεις, σέ κάνα μήνα δυο τρεις το πολλοί ίσος και λίγο παραπάνω χωρίς να είμαστε απολύτως σίγουροι. 😉
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιάννη αν ενσωμάτωνα μια φωλιά δίπλα υπάρχει πιθανότητα να την κατοικήσουν;

Αν και δεν με λένε Γιάννη, η δικιά μου απάντηση είναι σχεδόν καμία πιθανότητα. Σε μέρος που συχνάζουν για να φάνε τόσα πουλιά δεν μπορούν άλλα να κάνουν φωλιά.
 
Αν και δεν με λένε Γιάννη, η δικιά μου απάντηση είναι σχεδόν καμία πιθανότητα. Σε μέρος που συχνάζουν για να φάνε τόσα πουλιά δεν μπορούν άλλα να κάνουν φωλιά.
Ευχαριστώ Ανέστη.
[automerge]1570377934[/automerge]
την απάντηση σου τη διάβασα σαν χωρισμό
Χρησμό ήθελα να γράψω.
Αυτό το T9 αλλά και εγώ δεν φημίζομαι για την ορθογραφία μου Sorry.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οπως εγραψαν και τα παιδια Παυλο θα πρεπει να κρατας, σπουργιτια και περιστερια οσο πιο μακρια απο τα κλουβια σου.
Νομιζω δυσκολα θα δεις αλλα πουλια να τρωνε οταν υπαρχουν σπουργίτια.
 
Back
Top