Αναπαραγωγή Σπρει για ψειρες ενω υπαρχουν αυγα στη φωλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης 123leo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

123leo

PB New Member
Εγγραφή
16 Φεβ 2008
Μηνύματα
30
Πόλη
Ίλιον
το σπρει για ψειρες μπορει να χρησιοποιειται και κατα την διαρκεια που υπαρχουν τα αυγα στην φωλια;
 
Το σπρεί μπορεί να αποβεί μοιραίο για τα αυγά, οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια σκόνη ή πούδρα.
 
μπορει καποιος αν ειναι ευκολο να μου πει καποιες μαρκες αλλα και την διαδικασια περιπου;
 
για μενα καλητερα να χρησιμοποιησεις σκονη μαρκα pinex εγω μαυτη ειμαι ευχαριστημενος
 
Τη σκόνη την τοποθετείτε πάνω στο νήμα (και από πάνω τα αυγά) ή ανάμεσα στο νήμα και την τσόχα (αν υπάρχει);
 
μεσα στη φωλια θα ριξεις κ πανω στα αυγα κ γυρω απο τη φωλια
 
Εγω χρησιμοποιω σπρει TABERNIL.Φυσικα ψεκαζω προτου η καναρα φτιαξει την φωλια. Εχει κανει αρκετες γεννες και δεν εχει δημιουργηθει το παραμικρο.
 
απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι της pinex ειναι παρα πολυ καλη!
 
ρε παιδια αμα ριξει στα αυγα σκονη θα βουλωσει τους πορους των αυγων. Και τοτε καληνυχτα νεοσσοι.
 
κ πανω στα αυγα να ριξεις δν υπαρχει προβλημα τοσα χρονια ριχνω δν μου εχει συνβει τιποτα
 
εγώ ρίχνω και στην κανάρα κάτω από τα φτερά της σκόνηκαι μέσα στη φωλιά όταν την τοποθετώ στη φωλιά πριν μαζέψει το πουλάκι μαλλί και αφού μαζέψει αλλά και όταν έχει τα αυγά μέσα και πάνω στα αυγά ακόμη! Δεν είχα ποτέ πρόβλημα!
 
βγηκαν τα μικρα και δεν εχω ριξει. Τι θα πρεπει να κανω τωρα;
 
καλημερα λεωνιδα αφου βγηκαν τα μικρα δν μπορεις να κανεις τιποτα τωρα
 
Back
Top