Στάντ για το παπαγαλάκι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teo2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

teo2

PB Member
Εγγραφή
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
174
Πόλη
Μεταμόρφωση
Σήμερα έφτιαξα ένα στάντ για τον παπαγαλάκο μου με την βοήθεια της αδερφής και της μάνας μου είναι απο ξύλο ευκάλιπτου και ενός άλλου δέντρου που δεν είναι τοξικό για τα πουλιά γιατί είχα φτιάξει και ένα μικρό στάντ και δεν έπαθαν τίποτα (τότε δεν ηξερα για τοξικά δέντρα).
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 001.webp
    Εικόνα 001.webp
    64,4 KB · Προβολές: 223
Πολυ ωραιο! Ευχομαι να το χαρει!

Εαν δεις και δεν κατεβαινει απο το ψηλοτερο σημειο, εκει δηλ. Οπου καθεται στη φωτο, τοτε χαμηλωσε το λιγο... 😉
 
Κατεβαίνει για να παίξει και για να φάει αλλά ποιό πολύ κάθετε εκεί μάλον θα το χαμηλώσω
 
Μπράβο Θεοδόση! Πολύ έξυπνη και ευρηματική κατασκευή! Συγχαρητήρια και στην μανούλα και την αδελφούλα σου για την συμπαράσταση! 🙂

Νομίζω ότι η μικρή αυτή παιδική χαρά θα είναι ένας μικρός Παράδεισος χαλάρωσης και εκπαίδευσης για τον φιλαράκο σου! Ανανέωνέ του συχνά τα παιχνιδάκια του για να μην βαριέται και δοκίμασε να του προσαρμόσεις ταΐστρα και ποτίστρα και παρατήρησε τις αντιδράσεις του!
 
Μπράβο Θεοδόση! Πολύ έξυπνη και ευρηματική
δοκίμασε να του προσαρμόσεις ταΐστρα και ποτίστρα και παρατήρησε τις αντιδράσεις του!
Ευχαριστώ του πήρα δύο από αυτά τα τσίγκινα απο ένα πετ σοπ και του τα έβαλα κάτω κάτω με νερό και φαί αλλά δεν τα χρησιμοποιησεί μάλον δεν έχει καταλάβει τι είναι...
 
πολυ ομορφο τα τσαντ τωρα εχω δυο ιδεες γιανα φτιαξω στο παπαγαλακι μου. Μππραβο σας
 
Θεοδόση, ανέβασέ τα λίγο ψηλότερα στο ύψος των κλαδιών που προτιμάει να στέκεται την περισσότερη ώρα. Αν είναι πολύ χαμηλά όχι μόνο δεν θα του αρέσει γιατί θα νιώθει περίεργα, ( βλέπεις οι παπαγάλοι προτιμάνε τα ψηλά κλαδιά) αλλά και γιατί υπάρχει περίπτωση να λερώνεται και το φαγητό ή το νερό από τις κουτσουλιές του. 🙂 Δοκίμασε το και περιμένουμε να μας πείς τις εντυπώσεις σου!
 
ΤΖΟΡΤΖΙΝΑ τα φαγητα και τα νερα τα έχω βάλει σε μέρος που δεν έχει από πάνω κλαδια για αυτό τον λόγο
 
Τελειο φιλε... Θέλω και εγω να κανω ενα για τον τζο μου και θελω καποιες συμβουλες... Πως κανεις τη βαση; Που το στηριζεις;και για τις κουτσουλιες τι κανεις;
 
Φίλε συγνώμη που αργώ να σου απαντήσω αλλά την βάση την αγόρτασα απο πετ σοπ για να βάλω ενα κλουβί εχεί ροδάκια και εχει απο κατω σχάρα για να βάζω πράγματα εκει έβαλα χαρτί για τις κουτσουλιές
 
Back
Top