Γενικά Στάχτη στην ατμόσφαιρα λόγω πυρκαγιάς

ShadowDCh

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2020
Μηνύματα
203
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Τα θέμα αυτό είναι τελείως έκτακτο καθώς μόλις γύρισα σπίτι και συνειδητοποίησα πως η ατμόσφαιρα μυρίζει καμμένο και παντού αιωρούνται στάχτες! Απευθείας έβαλα τα παπαγαλάκια μου μέσα γιατί αγχώθηκα! Μπορεί να προκληθεί κάτι σοβαρό αν έχουν εισπνεύσει αυτή τη στάχτη;
 
  • Like
Αντιδράσεις: HxC
Μέσα την έχω ούτως ή άλλως, αλλά την έφερα πιο μέσα στο σπίτι, βούλωσα όλα τα παράθυρα και τις μπαλκονόπορτες, αλλά ακόμα μυρίζει καμένο. Μου έχει γδάρει τον λαιμό, δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι μπορεί να κάνει σε μια σταλιά πουλάκι. Μου φαίνεται πιο λιθαργική απότισυνήθως και έχω αρχίσει να φρικάρω. Μα καλά, πώς έφτασε μέχρι εδώ η κάπνα, δεν είναι στην Κορινθία κάπου η φωτιά?!
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
@HxC Όντως, το τσέκαρα στον χάρτη, πολύ κοντά. Λογικό που είχαμε γίνει Βεζούβιος. Τουλ. τωρα φαίνεται να εχει καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

@Stavros Ευχαριστουμε για το ενδιαφέρον. Η Ίρις φαίνεται καλά, μάλιστα με ξύπνησε φωνάζοντας τόσο δυνατά που πρέπει να άκουσε όλη η γειτονιά τι κακός άνθρωπος που είμαι που παρακοιμήθηκα και καθυστέρησα να της φέρω την σαλάτα της κατά 40 ολόκληρα λεπτά. Ντροπή και όνειδος 😛
 
Back
Top