Γενικά Σταμάτημα κελαηδήματα μετά από ζευγάρωμα

Στρατος38

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
318
Πόλη
Σέρρες
Καλησπέρα σας.. Εχω μια απορία ειχα το καναρινακι μου για ζευγαρωμα και ειχα αποτυχημενη γεννα και τελικα η θυλικια μου μας άφησε.. Ε μετα αλλαξα κλουβακι στον αρσενικο και αφου έφτιαξε ο καιρος τον εχω εξω αλλα βλέπω οτι εδω και μια βδομάδα περίπου δεν είναι τόσο δραστήριος και δεν τραγουδά οπως πριν και για την ακρίβεια σχεδόν καθόλου τι μπορει να φταίει;
 
Δεν ξερω πως ονομαζεται αλλα ο πτηνιατρος που πηγα μου εξηγησε οτι ηταν κατι σαν ανάποδο φτερο στο μερος που γενναει και εκανε κατι σαν αποστημα...
 
Αυριο πρωι πρωι ειμαστε για γιατρο μαλλον
Το πήγες στον γιατρό; Τι συμπτώματα είχε, πέραν του σταματήματος του κελαηδήματος; Τι είπε ο γιατρός;
 
Καλημερα σας και ευχαριστώ για το ενδιαφερον.. Πηγα ενταξει ευτυχώς ολα καλα με το καμαρι μου λοιπον μου ειπε οτι επειδη 1ον τα ειχα μεσα για ζευγαρωμα τωρα του φαίνεται μεγαλη και κουραστηκη η μερα λογω αλλαγης τροπου διαμονης δεν κοιμάται και ξυπναει οποτε θελει 2ον δεν προλαβε να ξεπυρωσει αρκετα με αποτέλεσμα να εχει μηδενική σχεδον οραση... Τωρα εχω κατι σαν κολλύριο να του βαζω σταγονες καθε 24 ωρες, πληρη βιταμινουχα διατροφή και οσο το δυνατόν αφωνια και σιγα σιγα προσαρμογή στις νεες συνθηκες δηλαδη μεσημέρι μεσα και πριν νυχτώσει παλι μεσα.. Αυτα
 
Τι είπε ο γιατρός;
.1ον τα ειχα μεσα για ζευγαρωμα τωρα του φαίνεται μεγαλη και κουραστηκη η μερα λογω αλλαγης τροπου διαμονης δεν κοιμάται και ξυπναει οποτε θελει. 2ον δεν προλαβε να ξεπυρωσει αρκετα με αποτέλεσμα να εχει μηδενική σχεδον οραση... Τωρα εχω κατι σαν κολλύριο να του βαζω σταγονες καθε 24 ωρες, πληρη βιταμινουχα διατροφή και οσο το δυνατόν αφωνια και σιγα σιγα προσαρμογή στις νεες συνθηκες δηλαδη μεσημέρι μεσα και πριν νυχτώσει παλι μεσα.. Αυτα
Είναι κάτι που μόνο εγώ δεν κατάλαβα; Αυτά είπε ο γιατρός;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Στα ματάκια του απο μία σταγόνα για να μην πιασουν κορα μου ειπε
[automerge]1586782272[/automerge]
Αν πιάσει κορα οραση τελος
 
Δεν θέλω να αναφερω το ονομα του γιατι ειναι μελος εδω και μου το ζήτησε ο ιδιος Σέρρες ειναι παντως...
 
Αν εννοείς μαρκα δεν ξερω γιατι τις εκανε μονος του στο ιατρείο νομιζω οτι ειναι φυσιολογικος ορος για ενυδάτωση και το ενισχυσε με ηλεκτρολύτες και κατι ακομα που μιαζει με ιώδιο.. Αυτα μου ειπε ο άνθρωπος τι να πω αν ξερετε κατι αλλο που θα βοηθήσει να το κανω..
 
Καλημέρα σας το βραδυ ειχαμε καποια παραξενη συμπεριφορα μολις ξανα γυρισαμε απο το γιατρο και μου ειπε οτι εκανε λαθος διαγνωση τεσπα τωρα μου ειπε οτι προκειται για επιθεση αρπακτικου και μαλλον περναει πτερορια.. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται πως μπορω εγω να τον βοηθήσω παρακαλώ αν γνωρίζετε κατι που θα βοηθήσει να το κανω😣
[automerge]1586846772[/automerge]
Τον λυπάμαι τον καημενο μου
 
Back
Top