Ασθένειες Σταματησε η πτερορροια αλλα δεν κελαηδαει

VASSILIS25

PB New Member
Εγγραφή
9 Σεπ 2009
Μηνύματα
39
Πόλη
Κιλκίς
Το καναρινι μου εχει σταματησει να ριχνει τα φτερα του αλλα δεν εχει ξεκινησει να κελαιδαει. Εν τω μεταξυ του βάζω μια τροφη εμπλουτισμενη ειδική για την πτερόροια.
 
συνεχισε να του δινεις φρουτα και λαχανικα και σε λιγο καιρο θα κελαιδησει.
ειναι σιγουρα αρσενικο;
 
Το καναρινι μου εχει σταματησει να ριχνει τα φτερα του αλλα δεν εχει ξεκινησει να κελαιδαει. Εν τω μεταξυ του βάζω μια τροφη εμπλουτισμενη ειδική για την πτερόροια.

Αφού σταμάτησε η πτερόρροια γιατί δίνεις τροφή "εμπλουτισμένη" για πτερόρροια;
Αν ενοείς οτι η τροφή περιέχει σπόρους λιπαρούς σε μεγάλη αναλογία
καλόν είναι τώρα που μπήκε στην ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ το πουλάκι, να την κόψεις
και να αρχίσεις να δίνεις ένα μείγμα πιο ελαφρύ, κατάλληλο γι' αυτήν την περίοδο.
Υ. Γ Θα κελαηδήσει σε λίγο μήν ανησυχείς.
 
μπορει να σταματισε να μαδαει αλλα λογικα συνεχιζει να ντινετε μολις λοιπον ολοκλιρωθει το ντισιμο του θα κελαιδεισει
 
Σιγουρα ειναι αρσενικο. Οκ θα περιμενω μεχρι να κελαιδισει. Στην πτεροροια το καλυτερο ειναι να το εχω μεσα στο σπιτι η εξω;Η δεν παιζει ρολο;
 
Στην πτεροροια το καλυτερο ειναι να το εχω μεσα στο σπιτι η εξω;Η δεν παιζει ρολο;
Όταν ξεκινάει η πτερόρροια, οι περισσότεροι τα έχουν στο έξω μπαλκόνι λόγω εποχής. Μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία λοιπόν, είναι καλύτερα να παραμένουν εκεί χωρίς μετακινήσεις που θα τους επιβαρύνουν με επιπλέον στρες.
 
ok

Βασικα εγω το εχω εξω αλλα αναγκαστικα το βραδυ το βαζω μεσα γιατι εχει αρκετες κοκουβαγιες στην περιοχη μου.
 
Back
Top