Γενικά Στην γειτονιά μου υπάρχει ένα περιστέρι καλόγρια. Να το πιάσω;

Εγγραφή
28 Μαρ 2016
Μηνύματα
624
Πόλη
Αθήνα
Επίσης γιατί δεν θέλω να αλλάζω θέμα έχω δει εδώ και 1 μήνα στη γειτονιά μου και το ξαναβλέπω μέχρι και σήμερα ένα περιστέρι καλόγρια τι να κάνω. (Έχει και δαχτυλίδι.)
 
Επίσης γιατί δεν θέλω να αλλάζω θέμα έχω δει εδώ και 1 μήνα στη γειτονιά μου και το ξαναβλέπω μέχρι και σήμερα ένα περιστέρι καλόγρια τι να κάνω. (Έχει και δαχτυλίδι.)
τι εννοείς τι να κάνεις; κάποιος έχει τέτοια περιστέρια εκεί κοντά :)
 
Εννοώ ότι είναι πολύ ήρεμο και με άφησε να το ακουμπείσω και λέω να το πιάσω;
και να το πιάσεις τι θα το κάνεις. Αφού δεν έχεις άλλα περιστέρια... λογικά κάποιος έχει τέτοια περιστέρια κοντά σου, ίσος να χάθηκε κιόλας καλύτερα απλώς να του αφήσεις λίγη τροφή να τρώει όταν έρχεται και τίποτα παραπάνω
 
Ηλία, σκέφτομαι οτι δεν μπορεί και δεν γίνεται και δεν ειναι σωστό να τα ελέγχουμε όλα... Τί καλύτερο απο το να έχεις ενα φίλο που θα σε επισκέπτεται απο καιρό σε καιρό για να φάει το μεζεδάκι του, για όσο θέλει θα κάθεται και θα σε κάνει παρέα για οσο του ταιριάζεις στη φύση, στο χαρακτήρα του, αλλά και στις συνθήκες της ζωής του; Μην φυλακίσεις το περιστέρι, οσο κι αν το θελεις δικό σου, οσο κι αν θελεις να το βλέπεις συνέχεια. Αφενός μπορεί να ανήκει σε κάποιον άλλο, και να το ψάχνει μετά, αφετέρου ειναι χίλιες φορες καλύτερα και για τους δυο σας να έχετε μια πιο ελεύθερη σχέση και οσο κρατήσει...
 
Back
Top