Αναπαραγωγή Στις πόσες μέρες ανεξαρτητοποιούνται οι νεοσσοί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos_sk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.

panos_sk

PB Member
Εγγραφή
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
405
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα! στις ποσες μερες ανεξαρτητοποιουνται οι νεοσσοι καναρινιων; Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει! Ευχαριστω!
 
στις ποσες μερες ανεξαρτητοποιουνται οι νεοσσοι καναρινιων;
Από τις 27 μέρες και μετά.
Καλύτερα όμως να περάσουν οι τριάντα για να μην έχουν προβλήματα οι μικροί
 
Πανο τι κάνουν τα ζευγάρια σου;
Καλα ειναι! Αυτο που παρατηρησα ειναι σημερα επειδη επρεπε να δανεισω το ενα κλουβι αναγκαστηκα να βαλω το αρσενικο με το θηλυκο μαζι και αυτο που με ξαφνιασε ειναι οτι ενω στο κλουβι του το αρσενικο μονο του ηταν συνεχεια καθισμενο σε ενα κλαδακι, μολις το εβαλα με το θηλυκο, ξεθαρεψε, σαν να θεραπευθηκε βλεπωντας απο κοντα το θηλυκο κι οπως επισης ηταν πιο ζωηρο και δραστηριο!

Έχουν νεοσσούς;
οχι, ειναι πολυ νωρις ακομα, απλα την ερωτηση την εκανα ερωτηματικα!
 
ενω στο κλουβι του το αρσενικο μονο του ηταν συνεχεια καθισμενο σε ενα κλαδακι, μολις το εβαλα με το θηλυκο, ξεθαρεψε, σαν να θεραπευθηκ
Πάνο το αρσενικό είναι άρρωστο. Πρέπει να το δει πτηνιατρος. Και τώρα που ήρθε σε επαφή και με το θηλυκό και το θηλυκό να δει.
 
Δανείζεις το κλουβί εν μέσω αναπαραγωγής; Τι προέκυψε; Ξαφνικό πουλί από τον ουρανό;
Ενας συμμαθητης μου βρηκε μια παπαδιτσα η οποια ειχε ενα καυγα με μια αλλη για το φαγητο και τραυματιστηκε! αυριο στο σχολειο θα του δωσω το τηλτης ΑΝΙΜΑ να επικοινωνησει και να δουμε τι θα κανει!
 
Πάνο το αρσενικό είναι άρρωστο. Πρέπει να το δει πτηνιατρος. Και τώρα που ήρθε σε επαφή και με το θηλυκό και το θηλυκό να δει.
ναι αλλα πως γινεται μολις το εβαλα με το θηλυκο να εγινε ποιο δραστηριο;

εχουμε βγει εκτος θεματος η ειναι ιδεα μου;
 
Ενας συμμαθητης μου βρηκε μια παπαδιτσα η οποια ειχε ενα καυγα με μια αλλη για το φαγητο και τραυματιστηκε! αυριο στο σχολειο θα του δωσω το τηλτης ΑΝΙΜΑ να επικοινωνησει και να δουμε τι θα κανει!
Τα άγρια τα βάζουμε σε κλειστά χαρτοκυβώτια με τρύπες για να μην στρεσσάρονται.
Αύριο θα είναι αργά.
Το καναρίνι κατόπιν δεν μπορείς να το ξανά βάλεις σ' αυτό το κλουβί πριν το απολυμάνεις σχολαστικά.
Αν πιάσατε καρδερίνα, να την αφήσετε αμέσως.
εχουμε βγει εκτος θεματος η ειναι ιδεα μου;
Αυτό μας μάρανε.
 
ναι αλλα πως γινεται μολις το εβαλα με το θηλυκο να εγινε ποιο δραστηριο;
Γιατι ένιωσε ανασφάλεια και εκδηλωσε μια άλλη συμπεριφορά. Τα καναρινια στη φύση κρύβουν πολύ καλή τον ότι είναι αρρωστα.

εχουμε βγει εκτος θεματος η ειναι ιδεα μου;
Καθόλου εκτός θέματος. Πρώτα απ όλα προέχει η υγεία των πουλιών που σκοπεύεις να ζευγαρωσεις και μετά όλα τα υπόλοιπα.
 
Έχεις το τηλέφωνο της ΑΝΙΜΑ στην Θεσσαλονίκη... μια που δεν έχει παράρτημα; 🙄
Θα ανοίξει αύριο πρωί - πρωί και θα περιμένει η ίδια η ΑΝΙΜΑ τον Πάνο, να την πάρει τηλέφωνο.
Πάνο, μήπως η παπαδίτσαείναι
, σιγανοπαπαδίτσα; 😛
 
Έχεις το τηλέφωνο της ΑΝΙΜΑ στην Θεσσαλονίκη... μια που δεν έχει παράρτημα; 🙄
Ε δεν ξέρω πια είναι εδώ στην θεσσαλονίκη. Νομίζω η ΕΚΠΖ?
Τα άγρια τα βάζουμε σε κλειστά χαρτοκυβώτια με τρύπες για να μην στρεσσάρονται. Το καναρίνι κατόπιν δεν μπορείς να το ξανά βάλεις σ' αυτό το κλουβί πριν το απολυμάνεις σχολαστικά.
Αν πιάσατε καρδερίνα, να την αφήσετε αμέσως..
Θα το βάλω σε κουτί, φυσικά και θα το καθαρίσω με χλωρίνη και ζεστό νερό, και όχι δεν είναι καρδερίνα αλλά τραυματισμένη παπαδιά! Στην πόλη έχει και έχει και στην αυλή μου και σκέφτομαι να βάλω Νέρο και φαί αλλά φοβάμαι τις γατες!
Θα ανοίξει αύριο πρωί - πρωί και θα περιμένει η ίδια η ΑΝΙΜΑ τον Πάνο, να την πάρει τηλέφωνο.
Πάνο, μήπως η παπαδίτσαείναι
, σιγανοπαπαδίτσα; 😛
Θα σας παρακαλούσα να μιλάτε ποιο ώριμα και ποιο καλά σε ένα ανήλικο παιδι!
 
αλλά φοβάμαι τις γατες!

Θα σας παρακαλούσα να μιλάτε ποιο ώριμα και ποιο καλά σε ένα ανήλικο παιδι!
Οι γάτες ή οι γάτες... με πέταλα;
Κι εγώ θα σε παρακαλούσα να σέβεσαι τον εαυτό σου και κατ επέκταση τους άλλους, τον χρόνο τους, τις προθέσεις τους, να μην κοροϊδεύεις, να ανοίγεις κανένα άρθρο να διαβάζεις..., να διαβάζεις τα μαθηματά σου και να ειςαι επιμελής.. Αλλά φαίνεται οτι την ωριμότητα την έφαγε...η γάτα, ελπιζω οχι τη σιγανοπαπαδίτσα, κι εφόσον λείπει η σοβαρότητα, γιατι να μην κάνουμε όλοι μαζί την πλάκα μας; Μόνο εσυ θα διασκεδάζεις νομίζεις; Ωραία 😉
 
Θα σας παρακαλούσα να μιλάτε ποιο ώριμα και ποιο καλά σε ένα ανήλικο παιδι!
Κι εγώ σε παρακαλώ να μιλάς με σεβασμό στους μεγαλύτερους και σου είπα και στο παρελθόν, μην καταχράσαι την ανοχή του φόρουμ.
 
Αναγκάστηκα να τα βάλω μαζί απλά δοκίμαζα να δω τι θα κάιε επρεπε να βρω μια δικαοκογια για το κλουβι
 
Κι εγώ σε παρακαλώ να μιλάς με σεβασμό στους μεγαλύτερους και σου είπα και στο παρελθόν, μην καταχράσαι την ανοχή του φόρουμ.
Συγγνώμη και πάλι συγγνωμη

Οι γάτες ή οι γάτες... με πέταλα;
Κι εγώ θα σε παρακαλούσα να σέβεσαι τον εαυτό σου και κατ επέκταση τους άλλους, τον χρόνο τους, τις προθέσεις τους, να μην κοροϊδεύεις, να ανοίγεις κανένα άρθρο να διαβάζεις..., να διαβάζεις τα μαθηματά σου και να ειςαι επιμελής.. Αλλά φαίνεται οτι την ωριμότητα την έφαγε...η γάτα, ελπιζω οχι τη σιγανοπαπαδίτσα, κι εφόσον λείπει η σοβαρότητα, γιατι να μην κάνουμε όλοι μαζί την πλάκα μας; Μόνο εσυ θα διασκεδάζεις νομίζεις; Ωραία 😉
Συγγνώμη και πάλι συγγνώμη
 
Θέλετε να σας πω την αλήθεια! Ωραία θα αλήθεια είναι ότι δεν
Δεν;
Όχι Πάνο μου, συγκρατήσου, μην το λες Πάνο, μας αρέσουν τα μυστήρια να μένουν μυστήρια. Την βρίσκουμε γενικότερα με το να αποκρυπτογραφούμε κάτι ανήλικα παιδιά σαν κι εσένα.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top