Γενικά Στκεφτηκα να κατασκευασω μονος μου ενα κλουβι

ηρακλης

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
σιμερα εκανα 1 επισκεπσι σε 10 pet shop, κιταξα παρα πολλα κλουβακια αλλα δεν μ αρεσαν τα πιο πολλα... Οι διαστασις τον κλουβιον ιταν 1,50 μετρο υπσος,1μετρο φαρδος,90εκατοστα πλατος... Κοστιζαν απο 380 μεχρι 450ευρω... Μολις γιρισα σπιτι κα8ισα και σκευτικα γιατι να δοσο τοσα λευτα απο τι στιγμη που τα χερια μου πιανουν σε διαφορες κατασκευες, αποφασισα σιγα σιγα να φιτακσω μια δικια μου κατασκεβι γεια το κοκατιλ που θα παρω... Οπως σας ειπα και πιο πανο εχω αρκετο χορο γεια το κλουβι (2.00χ2.00χ2.00). Ο σκελετος σκευτικα να ειναι απο αλουμινιο(εκσαλου εχω γνοστο αλουμινα) το πλεγμα γυρο γυρο δεν κσερω απο τι 8α ειναι ακομα αλα κατι 8α σκευτο.. Καμια σινουλι γεια τιν κατασκεβι;:)
 
ευχαριστο... Βικτωρία απο πιο petshop του περιστεριου πιρες το παπαγαλακι σου; Γιτι ειμαι και εγω απο περιστερι εχω παει σε 4-5 petshop και κατελιξα σε ενα που ειναι πανο στον παιζοδρομο του περιστεριου ενα γονιακο που εχει μονο ιδι πτινον ειναι 1 απο τα καλιτερα καταστιματα που πιγα τα κλουβια τα εχουν παρα πολι κα8αρα και σε πολι καλι καταστασι και σκεφτικα να παρο απο εκει τα κοκατιλ μολις φτιακσω τιν κατασκεβι
 
Σου ευχομαι να κανεις μια καλη κατασκευή ηρακλή και να ειναι το πουλάκι ευτυχισμένο.
sorry για το off topic αλλα εσεις που είστε έμπειροι πιστεύεται πως αν βάλω το κλουβί να ειναι : δεξια ειναι η βιβλιοθηκη και το γραφειο μου, αριστερα ντουλάπα πίσω ο τοίχος και μπροστά η πόρτα του δωματίου μου που βλέπει στο διάδρομο και περνάμε όλοι πολλές φορες απο εκεί. Κατα πόσο είναι καλο να βλέπει μόνο απο μια μεριά;το κενο ανάμεσα σε βιβλιοθήκη και ντουλάπα είναι λίγο λιγότερο απο ένα μέτρο, μήπως θα ειναι μικρο το κλουβι(parrotlet); Παίζει και η εναλακτική να το βάλω στον απέναντι τοίχο που είναι πάλι αριστερά βιβλιοθήκη, πίσω τοίχος μπροστα το κρεβάτι μου και δεξια βλέπει έξω, αλλα φοβάμαι για τον ήλιο. Τι λετε;
 
Back
Top