Γενικά Στολή παραλλαγής (σπουργίτι)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Sissy

PB Senior Member
Εγγραφή
28 Απρ 2006
Μηνύματα
8.063
Πόλη
Βουλιαγμένη
Προ ημερων θαυμαζα τον απολυτο συνδυασμο των χρωματων ενος σπουργιτιου και των βοτσαλων της ακροθαλασσιας. Το φωτογραφισα, δειτε..:D
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    83,5 KB · Προβολές: 172
  • 2.webp
    2.webp
    92,6 KB · Προβολές: 181
  • 3.webp
    3.webp
    91,5 KB · Προβολές: 171
Τελειες... Καλα εκατσε να το φωτογραφισεις; Εγω στην τριτη δυσκολευτικα να το βρω... 😀
 
Στολή παραλλαγής!

Πράγματι πολύ ωραία εικόνα, δεν ξεχωρίζει παρά μόνο αν προσέξεις. Τα φτεράκια του έχουν τους ίδιους συνδυασμούς χρωμάτων με τα βότσαλα, Μπράβο σου, ευχαριστούμε..
 
Τελειες... Καλα εκατσε να το φωτογραφισεις;
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να τελειωσει το σερβις στην μηχανη μου, θελω να πω με αυτο οτι η ωρα που καθισα στο συγκεκριμενο σημειο ηταν αρκετη, ωστε να προλαβει να εξοικειιωθει μαζι μου. Δεν καταλαβα τι εψαχνε παντως, μεχρι και μεσα στο νερο εμπαινε. Οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες στις Σπετσες, οπου τα σπουργιτια καθονται στις καρεκλες των 'καφε', καποιες φορες, λες και δεν υπαρχουν τριγυρω ανθρωποι😛
 
εγω στη πρωτη και στη δευτερη... Δυσκολευτηκα... Τι σου ειναι η φυση εεε
 
Πραγματικά εκπληκτικό! Ο χρωματισμός στο φτέρωμα των πουλιών συνδυάζεται με το φυσικό περιβάλλον για να τα προστατεύσει απο τους εχθρούς τους, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση. Πουλιά με έντονους χρωματισμούς συχνά γίνονται εύκολοι στόχοι για τους θηρευτές τους. 🙂

Μπράβο Σισσυ!
 
Σίσσυ μας έχεις πραγματικά τρελάνει με τις πρωτοτυπίες σου΄.΄. Η αλήθεια ειναι ότι δυσκολεύτηκα κι εγώ να το ξεχωρίσω το σπουργιτάκι΄.΄.
ΜΠΡΑΒΟο΄.΄.
 
καταπληκτικες σισσυ!:D
λιγο ακομα κ ... Θα χρειαζοταν βελακια τη φωτο που να λενε :
"το πουλι ειναι εδω..."😛
 
Πανεμορφες φωτογραφιες Σισσυ...
Ειδικα στην 3η εκανα πανω απο 5 λεπτα για να το βρω...
 
Φανταστικές φωτογραφίες! Εγω στην τρίτη φωτογραφία δεν έχω ακόμα εντοπίσει το σπουργίτι...
 
Τόσο άγρια και τόσο όμορφα... Πολλές φορές κάθομαι και τα χαζεύω... Ευχαριστούμε πολύ για τις όμορφες εικόνες που μοιράστηκες μαζί μας...
 
καταπληκτικες σισσυ!:D
λιγο ακομα κ ... Θα χρειαζοταν βελακια τη φωτο που να λενε :
"το πουλι ειναι εδω..."😛

Δεν ηταν καθολου ευκολο να το παρατηρω μεσα απ' την οθονη της φωτογραφικης μου μηχανης κι' εγω κατα προσεγγιση εκανα τις ληψεις
 
Καλησπέρα, εγώ μπήκα από την συντόμευση ( λίνγκ) στο θέμα γαι τα σπουργίτια. Έτσι όταν είδα τις φωτογραφίες αναρωτήθηκα τι δουλιά έχουν τώρα οι γούρνες, τα βότσαλα και όλα αυτά με τα πουλάκια. Δεν μπόρεσα να εστιάσω και να το δώ με την πρώτη ( ούτε με την δεύτερη, κλπ), μόνο όταν διάβασα τα μηνύματα των παιδιών, μόνο τότε, είδα τα πουλάκι στις φωτό. Ρεζίλι έγινα ο παλιόγερος...
 
... Μόνο όταν διάβασα τα μηνύματα των παιδιών, μόνο τότε, είδα τα πουλάκι στις φωτό. Ρεζίλι έγινα ο παλιόγερος...
gianniskilkis😛 αφιερωμένο! Μου θύμησες τον αγαπημένο μου:D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top