Γενικά Συγκατοικηση κοκατιλ με μπατζι

herodotos

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λευκωσία
γεια σας παιδια αναρωτιομουν αν θα μπορουσα να βαλω το μπατζι μου μαζι με το κοκατιλ μου σε ενα κλουβι υψους 1.60μετρα πλατος 80 εκ και βαθος 60 εκ
 
Όχι! Επειδή το κοκατίλ είναι αρκετά πιο μεγάλο απο Budgie σε έναν πιθανό καυγά μπορεί να το τραυματίσει σοβαρά. Όμως ίσως να γίνεται με κάποιον τρόπο να χωρίσεις το κλουβί σε δύο μικρότερα. Μπορείς να βάλεις καμιά φωτογραφία του κλουβιού;
 
Μια γνωστη μου τα εχει μαζι σε ενα πολυ μεγαλο κλουβι και δεν εχουν κανενα προβλημα. Ο μονος τροπος για να το ξερεις ειναι να τα παρακολουθησεις πολυ ωρα και στις αρχες να μην τα αφηνεις πολυ μονα τους ωστε αν προκυψει κατι να εισαι εκει να το αντιμετωπισεις εγκαιρα.
 
Μωρέ, και στο pet shop της περιοχης μου το έχουν κάνει αυτό 1-2 φορές, αλλά και πάλι θα φοβόμουν τη συγκατοίκηση. Ακόμα και αν σε γενικές γραμμές τα πάνε καλά τί γίνεται αν κάποια στιγμή που δεν είναι κανείς στο σπίτι καυγαδίσουν άσχημα; Ιδιαίτερα τα αρσενικά κοκατίλ είναι αρκετά πιο μεγάλα και δυνατά απο ένα Budgie.
 
βασικα τα εχω βαλει απο την κυριακη και παρατηρησα οτι κοιμουνται ακομποντασ το ενα το αλλο
 
Back
Top