Γενικά Συγκατοικούν cockatiels με budgies σε κλούβα 3Χ3;

vasilisbat

PB New Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2014
Μηνύματα
71
Πόλη
Περιστέρι
Καλημέρα στο μέλλον έχω στο μυαλό μου να φτιάξω μια κλούβα περίπου 3χ3, πόσα ζευγάρια μπορώ να βάλω και αν κάνουν κ τα δύο είδη κοκατυλ και μπατζι μαζί
 
Δώσε και την τρίτη διάσταση. Γενικά τα cockatiels είναι οι πιο ήρεμοι μικρομεσαίοι παπαγάλοι και δεν έχουν αναφερθεί διενέξεις με άλλα έστω και μικρότερα πουλάκια. Πιστεύω πως ναι μπορείς. Τώρα το πόσα ζευγάρια, εξαρτάται από τον συνολικό όγκο της κλούβας. Πόσα θέλεις να βάλεις εσύ;
 
2 μέτρα ύψος ώστε να μπαίνω μέσα! Έλεγα 2 και 2 συν τα πουλακια που θα βγάλουν
 
Άνετα τότε, εγώ νόμισα 3 μήκος Χ 3 ύψος και άγνωστο πλάτος. Μια χαρά είσαι. Βάλε μπρος και δώσε βάση στην ευστάθεια στην βάση και φυσικά καιρικές συνθήκες, αέρας, ρεύματα, βροχή, ήλιος και αρπακτικά.
 
Σε τοσο μεγαλο χωρο με αυτες τις διαστασεις που λες, τα υγιη πουλια μπορουν να συμβιωσουν εφοσον προκειται για ηπιου χαρακτηρα ειδη οπως τα κοκατιλ και τα μπατζι. Αν π.χ. ελεγες να βαλεις μεσα και ροζελες εγω προσπωικα θα σου ελεγα καλυτερα οχι.
 
Αν π.χ. ελεγες να βαλεις μεσα και ροζελες εγω προσπωικα θα σου ελεγα καλυτερα οχι.
Ούτε lovebirds μπορεί να βάλει, τα περισσότερα είναι απαγορευτικά. Αυτά τα δύο αποτελούν την εξαίρεση θα έλεγα.
 
Ούτε lovebirds μπορεί να βάλει, τα περισσότερα είναι απαγορευτικά. Αυτά τα δύο αποτελούν την εξαίρεση θα έλεγα.

Και τα red rumped parakeets ειναι ηρεμα και βολικα πουλια. 😉
 
Και τα red rumped parakeets ειναι ηρεμα και βολικα πουλια. 😉
Ετοιμαζόμουν να τα αναφέρω αλλά όταν είναι ζευγάρια γίνονται λίγο επιθετικά και το έχω ζήσει γι΄αυτό όταν έχουμε και budgies μαζί το αποσιώπησα.
 
Back
Top