Φροντίδα Συμβιωση cockatoo με lovebirds

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
Εδω και καιρο τον cockatoo και τα Lovebirds μου τα εχω μεσα στην ιδια κλουβα και τα πηγαινουν μια χαρα αλλα σε 20μερες θα μου ερθει και το αρσενικο το cockatoo και ηθελα να ρωτησω μηπως θα πρεπει να τα χωρισω;
 
Σκοπευες να τα βαλεις αμεσως μαζι; Τηρησε την καραντινα και μετα δωσε χρονο στα πουλια να γνωριστουν. Δεν υπαρχει λογος να βιαστεις και να υπαρξει πιθανοτητα να μαλωσουν.
 
Εγω θα ελεγα να βγαλεις τα Lovebirds οπωσδηποτε απο την κλουβα.

Οταν θα σου ρθει ο αρσενικος να κανεις την απαραιτητη γνωριμια για αρκετο καιρο. Μην τα βαλεις μαζι γιατι το πιθανοτερο ειναι οτι θα καταληξει σε αποτυχια. Το κοκατου που χεις τωρα ειναι σιγουρα θηλυκο; Του χεις κανει τεστ DNA?

ΥΓ:μην ξεχασεις φωτογραφιες του αρσενικου μολις στον φερουν.
 
Ανεστη σιγουρα θα τα εχω σε καραντινα για λιγο καιρο!
Φωτη οσο για την θηλυκια μου,την εχω κανει τεστ dna στον Αργυρου και μου εστειλε τα αποτελεσματα με ενα απλο email οτι ειναι θηλυκο. Να σου πω την αληθεια δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αν το εκανε και γι'αυτο ρωτησα και τον Αλεξανδρο απο το Kiklos αλλα και απο αυτον περιμενω απαντηση αν θα μου στειλει τις εξετασεις με φαξ για να μπορω να δω οντως αν εχουν γινει και οχι με ενα απλο email!
 
Ανεστη σιγουρα θα τα εχω σε καραντινα για λιγο καιρο!
Φωτη οσο για την θηλυκια μου,την εχω κανει τεστ dna στον Αργυρου και μου εστειλε τα αποτελεσματα με ενα απλο email οτι ειναι θηλυκο. Να σου πω την αληθεια δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αν το εκανε και γι'αυτο ρωτησα και τον Αλεξανδρο απο το Kiklos αλλα και απο αυτον περιμενω απαντηση αν θα μου στειλει τις εξετασεις με φαξ για να μπορω να δω οντως αν εχουν γινει και οχι με ενα απλο email!


Ο Αλεξανδρος ειναι μελος εδω και μαλιστα Moderator, δεν προκειται να σε κοροιδεψει.
 
Και εγω αυτο πιστευω γι'αυτο απευθυνθηκα σε αυτον! Σημερα θα του στειλω τα φτερα για γενικες εξετασεις αλλα δεν ξερω γιατι δεν μου απαντησε στη ερωτηση με το αν θα μπορει να μου στειλει τις εξετασεις με φαξ!
 
Back
Top