Γενικά Συμμορία Ντάλτον!

rsz_p1100202.webp
 

Συνημμένα

  • rsz_p1100203.webp
    rsz_p1100203.webp
    16,3 KB · Προβολές: 114
  • rsz_p1100204.webp
    rsz_p1100204.webp
    16,3 KB · Προβολές: 113
  • rsz_p1100211.webp
    rsz_p1100211.webp
    22,4 KB · Προβολές: 122
  • rsz_p1100217 (1).webp
    rsz_p1100217 (1).webp
    39,8 KB · Προβολές: 119
  • rsz_p1100221.webp
    rsz_p1100221.webp
    43,1 KB · Προβολές: 113
  • rsz_1p1100210.webp
    rsz_1p1100210.webp
    23,2 KB · Προβολές: 117
να τα χαιρεσαι τα μικρα σου Μαρινα ειναι πολυ ομορφα
ξερεις το φυλο τους αν ειναι αγορι η κοριτσι
 
Ευχαριστω πολυ!
Λοιπον στις 3 πρωτες φωτο ειναι τα πρωτα μου πουλακια και ο λογος που εγινα φανατικη με το blog! Μεχρι τωρα εκαναν καποιες απόπειρες να κελαιδησουν και νομιζα οτι ηταν αρσενικα και τα δυο... Μια προχειρη και εντελως απειρη ματια στα αποκρυφα σημεια σημερα το πρωι μαλλον μου λεει οτι μπορει να 'ναι και κοπελουδες!
Οι υπολοιπες φωτο ειναι απο τα καινουρια πουλακια που απεκτησα με δημοκρατικες διαδικασιες...🙄:D
Δεν φαινονται ολα γιατι δεν στεκονταν σε μια μερια να τα βγαλω 😡
Την βοηθεια σας θα ηθελα μονο αν μπορουσατε να μου πει αν τα σκουροχρωμα ειναι τιμπραντος
Απο αυτα μεχρι τωρα εχω εντοπισει δυο που κελαιδουν :D:)
 
μια προχειρη και εντελως απειρη ματια στα αποκρυφα σημεια σημερα το πρωι μαλλον μου λεει οτι μπορει να 'ναι και κοπελουδες!
Μαρίνα για να το πεις αυτό με σιγουριά πρέπει να είναι πυρωμένα. Όταν πυρώσουν, τότε θα εμφανίσουν αυτό το ψευδοπέος... Τώρα μπορεί όντως να φαίνονται με κοριτσάκια και να είναι αγοράκια! 😛

Την βοηθεια σας θα ηθελα μονο αν μπορουσατε να μου πει αν τα σκουροχρωμα ειναι τιμπραντος
Τα τιμπράντος είναι καναρίνια φωνής που δεν μπορούμε να τα διακρίνουμε από τα χρώματα τους ή από μία φώτο, παρά μόνο με το τραγούδι τους! Ανέβασε βιντεάκι στο YouTube που τραγουδάνε και θα σου πουν οι γνώστες αν είναι ή όχι τιμπράντος! 😉

Να τα χαίρεσαι όλα τους! Όσα πάντως βλέπουμε είναι κουκλάκια! :D
 
Ωχ τωρα με βαζεις σε σκεψεις😎 εχω δυο πουλακια που κελαηδουν (οποτε ξερω απο πριν ξερω οτι ειναι αρσενικα) αλλα εχουν και το ψευδοπεος. Αυτο σημαινει οτι εχουν πυρωσει; η καθε φορα το εμφανιζουν και οταν ξεπυρωσουν το ξανα χανουν;
Πωπω ανετα θα μπορουσε να γινει ποντιακο ανεκδοτο... Πουλακι που χανει το πουλακι του 😛
 
Ωχ τωρα με βαζεις σε σκεψεις😎 εχω δυο πουλακια που κελαηδουν (οποτε ξερω απο πριν ξερω οτι ειναι αρσενικα) αλλα εχουν και το ψευδοπεος. Αυτο σημαινει οτι εχουν πυρωσει; η καθε φορα το εμφανιζουν και οταν ξεπυρωσουν το ξανα χανουν;
Πωπω ανετα θα μπορουσε να γινει ποντιακο ανεκδοτο... Πουλακι που χανει το πουλακι του 😛
Μαρίνα.. η όλη διαδικασία δεν είναι εύκολο να περάσει από τη μια κατάσταση στην άλλη... και μάλιστα γρήγορα...
Και φυσικά το πουλάκι δε χάνει τόσο εύκολα και γρήγορα... Το πουλάκι του.
 
Όχι μόνο όμορφα, αλλά και καθαρά. Άψογη!
Οι υπολοιπες φωτο ειναι απο τα καινουρια πουλακια που απεκτησα με δημοκρατικες διαδικασιες...🙄:D
Δεν φαινονται ολα γιατι δεν στεκονταν σε μια μερια να τα βγαλω 😡
Τα καινούργια πουλιά να τα κρατήσεις σε καραντίνα 30-40 μέρες.
 
Μονα τους τα εχω γιατι τους κανω αγωγη για τα ποδαρακια (beaphar epithol), καποια πηραν και αντιασματικο, αλλα τρωγονται συνεχεια. Σημερα παρατηρησα ενα και απο τον πολυ τσακωμο εχει τραυμα κατω απο το ματι. Εφυγε και αυτος για απομονωση😕 εχω καταντησει μιλαμε το σαλονι πολυκλινικη 👎😵:)​
 
Μαρίνα.. η όλη διαδικασία δεν είναι εύκολο να περάσει από τη μια κατάσταση στην άλλη... και μάλιστα γρήγορα...
Και φυσικά το πουλάκι δε χάνει τόσο εύκολα και γρήγορα... Το πουλάκι του.

Ναι αλλα το ερωτημα παραμενει ειναι πυρωμενα;😵
 
Ναι αλλα το ερωτημα παραμενει ειναι πυρωμενα;😵
Πως θα μπορούσαμε να το γνωρίζουμε αυτό; Είναι αδιόρατα τα όρια του είναι από το δεν είναι. Στις περισσότερες περιπτώσεις ευελπιστούμε να είναι, αλλά πάντα το αποτέλεσμα είναι το κριτήριο.
 
Οκ! Ειναι ενα ολοκληρο χαρεμι μεσα στο κλουβι! Θα περιμενω να δω και οταν ειναι θα σας φωναξω για πετσετες και βραστο νερο 😛
 
Back
Top