Γενικά Συνυπαρξη πολλων ειδων

Σκουφατος7

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2014
Μηνύματα
38
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα σε ολους σας.
Θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις.. Εχω μια αυλη και εχω 14 ζευγαρωστρες και 1 κλουβα 1.50Χ1.50Χ1.50 ... Δεν ασχωληθηκα ποτε με αναπαραγωγη.. Θελω να βαλω στις ζευγαρωστρες 2 ζευγαρια απο καθε ρατσα καναρηνιων( Lizard,waterslager malinois και tibrado ) θα εχω προβλημα αν αφου τα μικρα οταν με το καλο βγουν τα μαθω στην καθε ρατσα το ακουσμα της με cd , μετα αν τα εχω ολα μαζι σε διαφορετικα κλουβια αλλα ακουει το ενα το αλλο υπαρχει περηπτωση να μου χαλασουν οι φωνες τους; Και η 2 ερωτηση, αν στην κλουβα βαλω 1 ζευγαρι απο καρδερηνες, φανετα, σκαρθακια και λουγαρα θα εχω αποτελεσμα;
 
Θοδωρή μπορείς να βάλεις όποια ράτσα θέλεις εκτός από malinois kai tibrado. Αυτές οι δύο ράτσες καλό είναι να μην ακούν άλλες φωνές και ειδικά τα malinois. Είναι κρίμα να χαλάσουν οι φωνές τους.
 
Θοδωρή μπορείς να βάλεις όποια ράτσα θέλεις εκτός από malinois kai tibrado. Αυτές οι δύο ράτσες καλό είναι να μην ακούν άλλες φωνές και ειδικά τα malinois. Είναι κρίμα να χαλάσουν οι φωνές τους.
Ganni αν τα πουλια φτασουν στο σημειο να εχουν ολοκληρωσει την φωνη τους γινεται να χαλασει μετα;
 
Τα malinois θα παρουν σιγουρα και φωνες απο τα αλλα πουλια. Σκέψου οτι τα πουλια που τα εχουμε για δασκαλους ουτε καν τα ζευγαρωνουμε. Για τα tibrado δεν ειμαι σιγουρος, αλλα γενικα τα καναρινια φωνης ειναι καλο να μην τα μπερδευουμε.
 
Τα malinois θα παρουν σιγουρα και φωνες απο τα αλλα πουλια. Σκέψου οτι τα πουλια που τα εχουμε για δασκαλους ουτε καν τα ζευγαρωνουμε. Για τα tibrado δεν ειμαι σιγουρος, αλλα γενικα τα καναρινια φωνης ειναι καλο να μην τα μπερδευουμε.
Οκ . Φιλε ευχαριστω για την βοηθεια! Μου ειπε ο αδερφος μου οτι υπαρχει ενας που εβγαλε διασταυρωση tibrando + malinois .. Ποια ειναι η αποψη σου;
 
Πολλοι μπορούν να το κάνουν άλλα δεν έχει νόημα.. Εγώ έχω και από τα δύο.. και να φανταστείς ότι για μια βδομάδα που τα είχα μαζί τα μαλινουα δεν βγάλαν ούτε αχνά..
 
Οκ . Φιλε ευχαριστω για την βοηθεια! Μου ειπε ο αδερφος μου οτι υπαρχει ενας που εβγαλε διασταυρωση tibrando + malinois .. Ποια ειναι η αποψη σου;
ειναι μεγαλο λαθος γιατι δεν θα ειναι τιποτα, τα μικρα που θα βγουν θα ειναι ενα μιγμα και απο τα δυο δλδ μπασταρδεμενα και θα χασουν σαν ρατσα, και εξαλου ειναι κριμα να χαλαμε ρατσες μονο και μονο για δοκιμη, ενω καποιοι αλλοι παιδευτηκαν χρονια για να κανουν τις συγκεκριμενες ρατσες και να τις φτασουν σε αυτο το επιπεδο
 
Δεν έχω να προσθέσω η να αφαιρέσω τίποτα από όσα λέει ο Παναγιώτης και ο Νίκος.
 
Back
Top