Φροντίδα Σχέσεις συμβίωσης μεταξύ του παλιού με το νέο parrotlet που απόκτησα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tselehub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tselehub

PB New Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Βόλος
Καλησπερα, σημερα παρελαβα το δευτερο parrotlet μου, οταν τελειωσει η καραντινα, με ποιο τροπο προσπαθω να τους φτιαξω σχεσεις? για να δω αν θα ταιριαξουν η οχι? Τα βγαζω απο τα κλουβια μαζι? Τ παω διπλα? τα βγαζω ενα ενα? Παντως σημερα με το που πηραν γραμμη οτι υπαρχει κ αλλος μεσα στο σπιτι, τσιριζαν ποση ωρα μεχρι που τα εβαλα για "υπνο" λιγο.
 
O στόχος σου είναι να ζουν μαζί στο ίδιο κλουβί ή το καθένα στο δικό του? Δεν μας είπες επίσης το φύλο και την ηλικία των πουλιών.
 
O στόχος σου είναι να ζουν μαζί στο ίδιο κλουβί ή το καθένα στο δικό του? Δεν μας είπες επίσης το φύλο και την ηλικία των πουλιών.
Ναι συγνωμη, ειναι και τα 2 αρσενικο, το παλιο ειναι 9 μηνων το καινουριο 3 σχεδον. Στοχος να ειναι μαζι στο ιδιο κλουβι!
[automerge]1631861570[/automerge]
Επισης τα εβαλα λιγο στο ιδιο σαλονι σε μακρινες γωνιες και δεν τσιριζουν ολη την ωρα, ειναι ηρεμα. Και ηρεμισε και ο μεγαλος μου οσο λειπω.
 
Επισης τα εβαλα λιγο στο ιδιο σαλονι σε μακρινες γωνιες και δεν τσιριζουν ολη την ωρα, ειναι ηρεμα. Και ηρεμισε και ο μεγαλος μου οσο λειπω.

Μα χάλασε η καραντίνα τώρα στο ίδιο δωμάτιο.

Τα βγαζω απο τα κλουβια μαζι? Τ παω διπλα? τα βγαζω ενα ενα?
Με αυτή τη σειρά
  1. τα παω διπλα
  2. τα βγαζω ενα ενα
  3. τα βγαζω απο τα κλουβια μαζι
Δώσε χρόνο στο κάθε βήμα, τουλάχιστον μερικές ημέρες. Η βιασύνη θα φέρει σίγουρα προβλήματα.
 
Back
Top