Γενικά Σχετικά με την φροντίδα των budgies

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bonzi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bonzi

PB New Member
Εγγραφή
10 Σεπ 2008
Μηνύματα
16
Πόλη
Ηράκλειο
εγραψα σε λαθος θεμα αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι

επειδη δεν γνωριζω αλλωστε πολα πραγματα για τα παπαγαλακια. σχετικα με την τροφη τους εχω 4 ταιστρες, καθημερινα τους βαζω πρασιναδα και φρουτα, stick με τροφη για να ακονιζουν την μυτη τους και πετρα ασβεστιο. τελος τους εχω παιχνιδια για να μην πλητουν. χρειαζεται κατι αλλο;
 
εγραψα σε λαθος θεμα αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι

επειδη δεν γνωριζω αλλωστε πολα πραγματα για τα παπαγαλακια. σχετικα με την τροφη τους εχω 4 ταιστρες, καθημερινα τους βαζω πρασιναδα και φρουτα, stick με τροφη για να ακονιζουν την μυτη τους και πετρα ασβεστιο. τελος τους εχω παιχνιδια για να μην πλητουν. χρειαζεται κατι αλλο;
Όλα τα παραπάνω που είπες χρειάζονται συν αγάπη και φροντίδα, που είμαι σίγουρη ότι την έχουν, και είναι εντάξει
 
σχετικα με την τροφη τους εχω 4 ταιστρες, καθημερινα τους βαζω πρασιναδα και φρουτα, stick με τροφη για να ακονιζουν την μυτη τους και πετρα ασβεστιο. τελος τους εχω παιχνιδια για να μην πλητουν. χρειαζεται κατι αλλο;

Μπορείς επίσης να πάρεις pellets και διάφορους σπόρους από pet shop.
Υπάρχουν επίσης πολλά συμπληρώματα για να δώσεις στους παπαγάλους σου, όπως αυγοτροφή, ένα μείγμα το οποίο περιέχει πιπεριές, κάστανο κα και γενικά κάνε μια βόλτα σε ένα pet shop, θα βρεις πολλά.
Και φυσικά να τους δίνεις όσο μπορείς όλων των ειδών φρούτα και λαχανικά.:)
 
Back
Top