Φροντίδα Σχετικά με το κλουβί και τις ταΐστρες του κοκατίλ μου

Voukefalas

PB New Member
Εγγραφή
20 Σεπ 2020
Μηνύματα
81
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σε όλους,

νέος στον κόσμο των παπαγάλων (κοκατιλ) και για αυτό έχω κάποιες απορίες. Το κλουβί που έχω στο κοκατιλ μου είναι αυτό στην φωτογραφία. Επειδή είναι το πουλάκι 3 εβδομάδων και τώρα περνάμε στα σποτάκια του έχω βάλει εσωτερικά ποτίστρα και ταΐστρα σε μπολάκι(πλαστικό), επειδή δεν υπάρχει περιπτωση να φάει αλλιώς από αυτές τις εξωτερικές που έχει το κλουβί. Ήθελα να ρωτήσω εάν είναι καλύτερο εσωτερικά να έχει μπολ (πλαστικό ή μεταλλικό) ή μολις μεγαλώσει λίγο ακόμα να του έχω μόνο αυτές τις εξωτερικές του κλουβιού.

Ευχαριστώ για την απάντηση.
315EF959-D4FD-413E-8F52-52D27F03F68D.webp
 
να του έχω μόνο αυτές τις εξωτερικές του κλουβιού.
Αυτές καλό είναι να τις βγάλεις άμεσα, εκτός του ότι δυσκολεύουν το πουλί κάποιες φορές μπορούν να γίνουν επικίνδυνες.
Χρησιμοποίησε αυτές που τοποθετούνται εσωτερικά του κλουβιού και είναι ασφαλείς και εύκολα προσβάσιμες από το πουλί.
 

Συνημμένα

  • bowl.webp
    bowl.webp
    19,2 KB · Προβολές: 0
Το κλουβάκι αυτό είναι ακατάλληλο για το μέγεθος του πουλιού. Χρειάζεσαι ένα αρκετά μεγαλύτερο. Η σκάλα είναι τελείως περιττή και πάλι ακατάλληλο μέγεθος και χρειάζεσαι σίγουρα εσωτερικά μπολ νερού και φαγητού. Μπορείς να κοιτάξεις να πάρεις ιδέες κι απο άλλα μέλη εδώ https://community.petbirds.gr/forums/parrots/?prefix_id=88 .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top