Φροντίδα Σωστή επιλογή μεταφοράς για ταξίδι ταξίδι 5 ωρών

kouliskiriakos

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2022
Μηνύματα
38
Πόλη
GREECE
Φίλοι μου καλησπέρα,έχω ένα ζευγαράκι καναρινακια και έχουν κάνει ένα μικρό αγνώστου φίλου τριών μηνών επίσης και το οποίο ζευγάρι το έχω χωριστά φοβούμενος μετά από τρεις γέννες του θυλικου φετος με τον ίδιο αρσενικό μήπως θα είχαμε και συνέχεια του αυτού έργου και το δε μικρό μόνο του αυτοεξυπερετουμενο πλήρως σε άλλο κλουβάκι,τώρα η ερώτηση μου είναι η εξής καθώς μιας και νεος μαθαίνω ακόμη; Σε 2 μέρες θα πρέπει , και μη έχοντας άλλη επιλογή να μεταφέρω μαζί μου την 3μελη αυτη οικογένεια για ένα ταξίδι 5 ωρών περίπου μέσα σε αυτοκίνητο και σας ερωτώ αν θα είχα πρόβλημα να τα έχω σε ένα μεγάλο σχετικά κλουβί για αυτό το διάστημα όλα μαζί λόγω χορού,αυτό θα ήταν εφικτό; δεν ξέρω και ερωτώ όλη την παρέα κατά την γνώμη σας,σας ευχαριστώ και κάθε συμβουλή δεκτή ,καλό απόγευμα
 
@kouliskiriakos Θα ειναι εντάξει. Απλως προσπαθησε να κρατήσεις την θερμοκρασία του αυτοκινήτου χαμηλή (κάτω των 30 βαθμών) χωρίς να τα χτυπαει το air condition κατευθείαν πανω τους για να μην κρυώσουν.
 
@Ledagcc διαφωνώ... καναρίνια είναι

Τα καναρίνια έχουν άλλη σταθερότητα και συνήθειες θεωρώ ότι δεν θα ήταν καθόλου καλό να μπούνε όλα μαζί. Αν το μικρό είναι αρσενικό πιθανόν να μαλώνει με τον αρσενικό τον μεγάλο. Και σίγουρα δεν θεωρώ καλή ιδέα να μπει έτσι ξαφνικά το ζευγάρι σε ένα κλουβί μαζί.

Φίλοι μου καλησπέρα,έχω ένα ζευγαράκι καναρινακια και έχουν κάνει ένα μικρό αγνώστου φίλου τριών μηνών επίσης και το οποίο ζευγάρι το έχω χωριστά φοβούμενος μετά από τρεις γέννες του θυλικου φετος με τον ίδιο αρσενικό μήπως θα είχαμε και συνέχεια του αυτού έργου και το δε μικρό μόνο του αυτοεξυπερετουμενο πλήρως σε άλλο κλουβάκι,τώρα η ερώτηση μου είναι η εξής καθώς μιας και νεος μαθαίνω ακόμη; Σε 2 μέρες θα πρέπει , και μη έχοντας άλλη επιλογή να μεταφέρω μαζί μου την 3μελη αυτη οικογένεια για ένα ταξίδι 5 ωρών περίπου μέσα σε αυτοκίνητο και σας ερωτώ αν θα είχα πρόβλημα να τα έχω σε ένα μεγάλο σχετικά κλουβί για αυτό το διάστημα όλα μαζί λόγω χορού,αυτό θα ήταν εφικτό; δεν ξέρω και ερωτώ όλη την παρέα κατά την γνώμη σας,σας ευχαριστώ και κάθε συμβουλή δεκτή ,καλό απόγευμα
Για πόσο καιρό θα λείπεις; Γτ αν είναι για λίγες μέρες μπορείς να τα αφήσεις σπίτι; Αν και λες δεν είναι εφικτό να τα αφήσεις. Οπότε καλό θα ήταν να πάρει τρία μικρότερα κλουβιά για την μεταφορά τους. Επίσης αν το μικρό είναι θηλυκό πιστεύω θα μπορούσε να είναι μαζί με την μαμά του
 
@meniam,καλησπερα φίλη μου, ο διαχωρισμός της μάνας με το μικρό αγνώστου φίλου επαναλαμβάνω έχει γίνει 1 μήνα πριν καθώς απειλούσε το ένα το αλλο
 
@Liakos18καλησπερα φίλε μου, δεν μπορώ να το πω αυτό με βεβαιότητα γιατί δεν γνωρίζω πολλά ωστόσο όμως βλέπω την θυλικια από παλαιότερη συμπεριφορά να είναι πολύ ευδιάθετη με πολλά σίγοκελαιδισματα τα βάζει κάποια χαρτάκια σε χώρους της τροφής της χωρίς να τις δίνω τα δικαιώματα που θέλει για νέα κόλπα
 
@Liakos18,ναι ζευγαρωστρα υπάρχει, το θέμα μου είναι κάθε αυτό το εξής,αν θα άντεχαν και μόνο αυτό ,αυτές τις 5 ώρες του ταξιδιού όλα μαζί δίχως συμβάν ;,μετά δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς θα τα μοιράσω σε κλουβάκια εκεί
 
Μπορείτε να βάλετε στην μια πλευρά της ζευγαρωστρας το θηλυκό, και στην άλλη το αρσενικό με το μικρό. Εφόσον μετά το ταξίδι, θα τα χωρίσετε σε δικό τους κλουβί, δεν υπάρχει θέμα. Κατά την διάρκεια του ταξιδιού θα είναι στρεσαρισμενα, και δεν νομίζω να κάνει κάτι το αρσενικό στο μικρό.
 
Γενικα οταν κανουμε μεταφορές χρησιμοποιούμε μικρα κλουβια και τα πτηνά μπαίνουν κατά μόνας.Οποτε θα πρέπει να κινηθείς με αυτό τον γνώμονα με τον διαθέσιμο εξοπλισμό που έχεις.
 
@meniam νομίζω ότι για το ταξίδι και μόνο δεν θα είναι πρόβλημα. Θα είναι μια οδύσσεια από μόνο του. Κανένα δεν θα ασχοληθεί με το άλλο αφού θα ασχολούνται με ένα σωρό άλλα πράγματα κατά τη διάρκειά του (στροφές, θορύβους, τριγμούς, κάνα τραγούδι, ομιλίες κλπ κλπ).
 
@meniam νομίζω ότι για το ταξίδι και μόνο δεν θα είναι πρόβλημα. Θα είναι μια οδύσσεια από μόνο του. Κανένα δεν θα ασχοληθεί με το άλλο αφού θα ασχολούνται με ένα σωρό άλλα πράγματα κατά τη διάρκειά του (στροφές, θορύβους, τριγμούς, κάνα τραγούδι, ομιλίες κλπ κλπ).
Αν διαβάσατε προσεκτικά θα δείτε ότι είχα παρεξηγήσει την ερώτηση και νόμιζα ότι θέλει να πουλιά μαζί όλη την διάρκεια των διακοπών και όχι μόνο στο ταξίδι.
@kouliskiriakos με συγχωρείτε καταλαβα ότι θέλετε να τα έχετε μαζί όσο καιρό θα λείπετε
 
Αν διαβάσατε προσεκτικά θα δείτε ότι είχα παρεξηγήσει την ερώτηση και νόμιζα ότι θέλει να πουλιά μαζί όλη την διάρκεια των διακοπών και όχι μόνο στο ταξίδι.
Αυτά συμβαίνουν όταν όσο γράφεις την απάντηση έχουν μεσολαβήσει άλλες αναρτήσεις που δεν έχεις δει .
 
@meniam καλά τότε θα πρέπει να βάλω και δεύτερο ζευγάρι γυαλιά πρεσβυωπίας!
[automerge]1662826489[/automerge]
Και καλά τώρα είδα ότι η ανάρτηση ήταν 11-8 καλά κρασιά. Πάντα επίκαιρος. Δεν ξέρω γιατί μου εμφανίστηκε στις συζητήσεις. Ακόμα δεν έχω μάθει πως λειτουργεί το σύστημα αυτό με τις αναρτήσεις. Ζητώ συγνώμη για την ετεροχρονισμένη απάντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top