Διατροφή Σύνθεση VerseleLaga Canaries Prestige Premium

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giann
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

giann

PB Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
233
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα,
Η συγκεκριμένη τροφή (φωτό κατω), μια απο τις γνωστότερες και διαδεδομένες τροφές για καναρίνια που πολλα παιδιά και εδω μέσα ταίζουν, τι σύνθεση σπόρων έχει και τι ποσοστά;
Στο σάιτ της εταιρείας για τα πακέτα του 1 κιλού δε λέει κάτι...
[x]
Για τα πακέτα των 20 κιλών δίνει ποσοστά σπόρων... Μεταξυ των άλλων 6% νιζερ, 2%καναβουρι, 2 % περιλλα
[x]
Προχθές αγόρασα ενα πακετο του κιλού και όσο και αν έψαξα δεν βρήκα μέσα ούτε νιζερ ουτε καναβουρι ούτε περίλλα...
Τι γίνεται τελικά; όποιος αλλος την χρησιμοποιεί ας μας πει τι περιέχει η δική του...
 

Συνημμένα

  • PrestPremBirdsCanarKVP29.webp
    PrestPremBirdsCanarKVP29.webp
    9,2 KB · Προβολές: 129
Βάλε την όλη σύνθεση του ανάλογου 20άκιλου και μια φωτογραφία των σπόρων της συσκευασίας που αγόρασες. Προσοχή να διακρίνονται οι σπόροι.
 
φωτογραφί...JPG
και μια φωτογραφία απο αυτό που αγόρασα...
H συνθεση απο το σαιτ της εταιρειας για το 20κιλο είναι:

Canary seed 58 %
Rapeseed 10 %
Niger seed 6 %
Peeled oats 5 %
Linseed 5 %
Wild seeds 2 %
White perilla 2 %
Hempseed 2 %
VAM pellets 8 %
Oyster shells 2 %
 
ΣΩΣΤΟΣ!

Aκριβώς όπως ανέβασες το πόστ , στείλτο στην Verselle laga . Αν μπορείς βάλε και μια φωτό της συσκευασίας που αγόρασες.

Να δούμε την απάντησή τους.
 
Αυτα τα πρασινα κοκκινα και κιτρινα τι ειναι; Ρωταω γιατι οταν εδινα εγω τετοια τροφη στα καναρινια μου επαιρναν πορτοκαλι χρωμα.
 
Αυτη που αγορασες του κιλου εσυ ειναι διαφορετικη με αυτη των 20 κιλων που λες την αναλογια τον σπορων ειναι δυο διαφορετικα μιγματα, η μια ειναι με μπισκοτο και φρουτα και η αλλη τους σπορους που αναφερεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Σωστα Γιάννη.Αλλά δυό διαφορετικά προιόντα με τον ίδιο "τιτλο" ; Δεν πρέπει να δώσει μια απάντηση ;
 
Την τροφη αυτη δινω και εγω, δεν υπαρχει οντος καναβουρι και περιλλα και προσθετω εγω! Εψαξα πολυ για να βρω της Manitoba την T3 PLATINUMνομιζω λεγεται αλλα πουθενα σε μικρη σθσκευασια! Οχι οτι με χαλαει, αφου ετσι μπορω να προσαρμωζω το μειγμα αναλογα με την περιοδο.
 
Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι πολλές εταιρίες κάνουν το ίδιο.
Δηλαδή το τσουβάλι να είναι ίδιο και το εσωτερικό διαφορετικό. Ειδικά σε τσουβάλια 20 κιλών έχω βρει ίδια ακριβώς συσκευασία με ονομασία Prestige

αλλά 4 διαφορετικά προιόντα

Prestige Premium Canaries
Versele-Laga Premium Petfood

Prestige Premium Canaries Pro Feather
Versele-Laga Premium Petfood
Prestige Premium Canaries Light
Versele-Laga Premium Petfood
Prestige Premium Canaries Super Breeding
Versele-Laga Premium Petfood


Συνήθως υπάρχει στο κάτω μέρος του τσουβαλιού ένα αυτοκόλλητο που αναφέρει το ακριβές περιεχόμενο.
αλλά αν κάνεις παραγγελίες μέσω ίντερνετ και δεν υπάρξουν διευκρινήσεις όλο και κάποιο λάθος θα γίνει.


Βάση όσων αναφέρει η εταιρία στην μοναδική συσκευασία που βγάζει στο εμπόριο του 1ος και 2,5 κιλών υπάρχει το εξής περιεχόμενο.
Prestige Premium Canaries 1 kg & 2.5 kg
http://www.versele-laga.eu/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?ran=203&pro=21410&fam=138&ani=140&rac=0
 
Back
Top