Αναπαραγωγή Τέσσερις αρσενικοί είναι πυρωμένοι στο φουλ

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπέρα σε όλους μας!
όπως μπορείτε να συμπεράνετε και από τον τίτλο του θέματος... Και οι τέσσερις αρσενικοί είναι πυρωμένοι στο φουλ! από χθες αλλά κυρίως σήμερα, αν μπορούσατε να τους δειτε θα νομίζατε πως είστε σε μπαλέτο: τραγούδι και χοροπηδητά στο κλαρί..στο φουλ !
εδώ θα πρέπει επίσης να καταθέσω ένα ακόμη στοιχείο που παρατήρησα : σήμερα κανείς τους δεν τάισε μέχρι τώρα το έταιρον του ήμισι..σήμερα μόνο χορό και τραγούδι ασταμάτητο. Οι θηλυκιές,υπό αυτές τις νέες συνθήκες.. Που να ξεμυτίσουν από την φωλιά, μάλλον κάτι ξέρουν! Ούτε καν για μια γουλιά νερό!
κατανοώ πως μπορώ να προχωρήσω και σε μία ακόμη 3η αναπαραγωγή (εγώ το λέω), οι θηλυκιές όμως; αυτές.. Τι λένε; αυτές... Θα τα καταφέρουν;

κάτι έχω στο μυαλό μου..αλλά εσείς.. Τι θα κάνατε στη θέση μου;
 
.. Δηλαδή,τους χωρίζεις από τη θηλυκιά; Σε ανεξάρτητο κλουβί..ή στη ζευγαρώστρα αλλά με το διαχωριστικό;
με τόσο πυρωμένους αρσενικούς, κάπως πρέπει να διασφαλίσεις τη φωλιά και τη συνέχεια της μέχρι την εκκόλαψη, σωστά;
 
Δημητρη καλησπερα, τα καναρινια δεν θα παθουν κατι αν πας και για τριτη γενα εγω καθε χρονο δουλευω 2 γενες και κατα περηπτωση καποιο ζευγαρι και 3η γενα(αν το παρακανουμε θα εχεις αρνητικα αποτελεσματα).
φετος λογο καταστασεων στα JAPAN θα παω και για τριτη γενα δεδομενου οτι υπαρχαν καποια προβληματα στην αρχη και δεν εχω παρει ουτε πουλι απο καποια ζευγαρια που ηθελα(εχω αναφερθει σε αλλο θεμα σχετηκα). τωρα το ερωτημα ειναι εσυ εχεις το χορο;,ή εχεις σκεφτei τι θατα κανεις;
 
Αφήνω τη θηλυκιά να κλωσά πλαστικά αυγά για δυο βδομάδες... Οστόσο έχουν φύγει τα μικρά και ο αρσενικός... Οπότε πάμε ομαλά στο τέλος.
 
Αφήνω τη θηλυκιά να κλωσά πλαστικά αυγά για δυο βδομάδες... Οστόσο έχουν φύγει τα μικρά και ο αρσενικός... Οπότε πάμε ομαλά στο τέλος.
.. Πολύ καλά και κατανοητά,Γιάννη,όλα για.. Το μετά! σε τρέχουσα γέννα,7η μέρα επώασης,όταν η θηλυκιά βγεί για τροφή και νερό ''στα πεταχτά'' , ο αρσενικός οδηγούμενος από το πύρωμά του, εκμεταλεύεται την έξοδο της και της φράζει την επιστροφή, παίρνοντας θέση μάχης(φτερά ανοιχτά).. Τι κάνεις τότε;
 
Μα το έγραψε φίλε μου... :)
.. Πολύ καλά και κατανοητά,Γιάννη! Όταν όμως η θηλυκιά βγεί για τροφή και νερό ''στα πεταχτά'' και ο αρσενικός, οδηγούμενος από το πύρωμά του, εκμεταλεύεται την έξοδο της και της φράζει την επιστροφή, παίρνοντας θέση μάχης(φτερά ανοιχτά).. Τι κάνεις τότε;
Οστόσο έχουν φύγει τα μικρά και ο αρσενικός
 
Back
Top