Φροντίδα Τί υλικά μου προτείνετεγια την νέα μου κλούβα;

Νεκτάριος

PB Member
Εγγραφή
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
336
Πόλη
Αθήνα
Γειά σας. Θα ήθελα να φτιάξώ μια νέα κλούβα μα δεν ξέρω τι υλικάνα χρησημοποιήσω. Έχω δεί και σε άλες συζητήσεις πολά μα μπερδεύτηκα. Π.χ. Για το σύρμα χρησιμοποιούμε κουνελόσυρμα ή κάποιο άλο σύρμα; Ή όσο αναφορά τα χρώματα ποιά είναι αυτά που δεν είναι τοξικά. Ένα άλο ερώτιμά μου είναι για τον σκελετό χρησημοποιούμε σύδερο ή ξύλο. Ξέχασανα σας πω πως προορίζεται για καναρίνια. Παρακαλώ βοηθείστε με γιατί θα είναι η πρώτη κλούβα που θα κάνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🙂.
 
η δικια μου προταση για τους λιογους που αναφερω στο ποστ (περιληπτικα ευκολος καθαρισμος, αντοχη, ελαφρια κατασκευη, φινετσα και οι ψειρες μακρια, ευκολη κατασκευη αν βρεις ταχυσυνδεσμους ) ειναι αυτη : https://community.petbirds.gr/threads/Κατασκευή-κλούβας-ζευγαρώστρας-αλουμινίου.7374/

εναλλακτικα στο ιδιο ποστ αλλα και σε αλλα σημεια των "ιδιοκατασκευων" θα βρεις κατασκευες με ντεξιον.

με χρηση μελαμινης θα βρεις επισης κατασκευες για ζευγαρωστρες πολυ ομορφες αλλα γνωμη μου ειναι οτι εχουν προβληματα με την υγρασια και εμμεσα τις ψειρες, αν χρησιμοποιουμε (που χρησιμοποιουμε)νερο για τον καθαρισμο αφου η ελαχιστη χαραμαδα παρα τις σιλικονες ειναι φωλια ζουδια και εισιοδο νερου☹
 
Back
Top