Φροντίδα Ταΐστρα μειωσε σημαντικα την τροφη που επεφτε στο πατωμα

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
ειδα αυτη τη ταϊστρα... Ειχα διαβασει εδω νομιζω οτι ειναι μονο για καναρινια παραδεισια κτλ...
την πηρα δωκιμαστηκα και την εβαλα σε μια πορτα του κλουβιου των μπατζι... Μπορω να πω οτι την χρησιμοποιουν απο τη πρωτη μερα ο αρσενικος και απο τη δευτερη η θηλυκια... Ειναι βολικη μιας και μιωσε σημαντικα τη τροφη που επεφτε στο πατωμα...
 

Συνημμένα

  • 100_1515.webp
    100_1515.webp
    60,5 KB · Προβολές: 230
Πολύ ωραία ιδέα Αγγελε! Νομίζω πως θα είναι πολύ χρήσιμη για την περίοδο των διακοπών!

Τα φλόυδια πέφτουν στο συρταράκι που είναι από κατω;

Αν επιτρεπεται τη βρήκες σε πετ σόπ ή απο e- shop? και σε τι τιμή;
 
ναι τα φλουδια μαζευονται στο συρταρακι απο κατω...
την βρηκα σε πετ, δεν ξερω ποσο γιατι πηρα και ενα κοκαλο για το σκυλο και ενα σουπιοκοκαλο, αλλα πρεπει να ηταν γυρο στα 2,50€;
 
Έχει γίνει αναφορά για αυτή την ταΐστρα και εδώ (μήνυμα 19)
Αυτή χρησιμοποιώ σχεδόν ένα χρόνο και για τα 3 τα μπάτζι μου, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Επειδή μόνον ένα pet-shop έχει αυτές τις ταΐστρες, εδώ, στοιχίζουν 4,50€ η μία.
 
εγω τη πηρα ποιο φθηνα.. Εκτος αν μου την αφισε ετσι... Εγω ολα μαζι τα πηρα 4,50.. Οποτε η ταϊστρα ηταν ποιο φθηνη...
 
Αχ Μιλτιάδη μου, ξεχνάω κι εγω καμιά φορά:D...Αλλωστε παρόλο που πάνε δυό χρόνια απο εκείνο το πόστ, δεν εχω βρεί στα καταστήματα κάτι διαφορετικό απο τις κοινές ταίστρες :)
 
Άν νομίζεις ότι σου είναι απαραίτητες, στείλε κάποια διεύθυνση με ΠΜ να σου στείλω 2.
Η αγορά τους δώρο από εμένα, το curier πληρωμένο από εσένα :)
 
εγω βρηκα και αυτον τον τυπο μ ετιμη 1.90 ευρω σε γνωστο πετσοπ της περιοχης του περιστεριου (τη φωτο τη βρηκα απο καποιο e-shop)

δειχνει για πρωτη μερα να δουλευει καλα
 

Συνημμένα

  • m016.webp
    m016.webp
    5,8 KB · Προβολές: 114
ναι αγγελε μονο εσωτερικα. Με βολευει γιατι την κρεμαω στο μεσον της κλουβας μου, αεκατερωθεν η καθε μια του διαχωριστικου πλεγματος (στη φωτο υπαρχουν μονο οι οδηγοι)

ετσι και να πεταξουν σπορια πανε στο κεντρο του κλουβιου, οχι απεξω. Αν σου κανει πιθανον το αλλο σαββατο να ανεβω πανω . Το συζηταμε 😉
 

Συνημμένα

  • 2495.webp
    2495.webp
    6,4 KB · Προβολές: 99
μου φενετε βολικο για κλουβες, αλλα οχι για απλες ζευγαρωστρες του εμποριου. Γιατι κοβουν καποιο χωρο.
 
το οτι κοβουνε το οφειλουνε οτι ειναι εσωτερικες. Αλλιως απο μεγεθος υπολογισε οτι ειναι αντε δυο φορες ή και λιγοτερο ο ογκος της εξωτερικης που ετσι κι αλλιως βαζω για αυγοτροφη που αλλαζω συχνα. Επισης παρατηρησε οτι εχει δυο ανεξαρτητους χωρους για διαφορετικο μιγμα σπορων αν θες. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν ειναι καταλληλη για μεγαλοσωμα πουλια 😕
 
αν εκανε για κοκατιλ ισως ηταν καλη περιπτωση για τις διακοπες.. Δεν βουλονει απο τα τσοφλια;
 
Back
Top