Ταιστρα κήπου από ένα καπάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jay
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jay

PB Member
Εγγραφή
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
112
Πόλη
Πύλη
Σημερα ειπα να κανω μια προχειρη ταιστρα για τα πουλακια του κηπου μου απο ενα καπακι απο βαζο! Κοστος κατασκευης 0 :)

P1020023.webp
 
Με διάθεση, φαντασία και ευρηματικότητα γίνονται θαύματα! Τυχερά τα πουλάκια της αυλής σου!
 
Jay ειναι ωραια η πατεντα σου φιλε μου.Απο οτι βλεπω μαζι με τους σπορους εβαλες και βρεγμενο ψωμι(αν δεν κανω λαθος). Θα σου προτεινα να βαλεις χωρια το ενα και χωρια το αλλο λογω υγρασιας του ψωμιου. Και αν εχεις τα ειδη των πουλιων που αναφερεις στα στοιχεια σου δεν νομιζω να ειναι αναγκαιο το ψωμι, αλλα αντι αυτου βαζε φρουτα η αυγοτροφη κατα διαστηματα. Καλοπροαιρετη η παρατηρηση ετσι;:)
 
Σορρυ μαλλον λαθος καταλαβα. Νομισα οτι ηταν για τα δικα σου πουλια Jay. Δεν αντιληφθηκα οτι ειναι για τα πουλια που επισκεπτονται τον κηπο σου.
 
Jay ειναι ωραια η πατεντα σου φιλε μου.Απο οτι βλεπω μαζι με τους σπορους εβαλες και βρεγμενο ψωμι(αν δεν κανω λαθος). Θα σου προτεινα να βαλεις χωρια το ενα και χωρια το αλλο λογω υγρασιας του ψωμιου. Και αν εχεις τα ειδη των πουλιων που αναφερεις στα στοιχεια σου δεν νομιζω να ειναι αναγκαιο το ψωμι, αλλα αντι αυτου βαζε φρουτα η αυγοτροφη κατα διαστηματα. Καλοπροαιρετη η παρατηρηση ετσι;:)
Καλα εκανες και εκανες τη διαπιστωση φιλε μου και ειμαι σιγουρος οτι την εκανες καλοπροαιρετα. Τα ψωμακια ειναι στεγνα.
 
Back
Top