Γενικά Ταξίδι με παπαγάλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Napoleon

PB New Member
Εγγραφή
20 Ιαν 2019
Μηνύματα
397
Καλησπέρα ξανά από εμένα σήμερα. Ήθελα να ανοίξω αυτό το θέμα γιατι στις γιορτές πηγαίνω στην Κατερίνη. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα.
1) αρχικά είδα σε άλλα θέματα προτάσεις για κλουβί μεταφοράς παπαγάλου (κλουβιά μεταφοράς σκυλιών ή γατών) οπότε η απορία μου είναι πόσο μεγάλο πρέπει να είναι ένα τέτοιο κλουβί για κοκατιλ και πως βάζω μέσα φαγητό και νερό για το ταξίδι
2) να ακολουθήσω την λύση από πάνω και να ξεστησω το μεγαλο κλουβί και να το πάρω μαζί ή να πάρω ένα μικρότερο στο οποίο θα μένει κιόλας για αυτές τις μέρες
3) πως μεταφέρω την Ρενέ από το μεγάλο κλουβί στο κλουβί μεταφοράς σε περίπτωση που δε μπαίνει αν ενώσω τις πόρτες
4) υπάρχει κάτι να προσέξω ιδιαίτερα στο ταξίδι
5) γνωρίζει κανείς πτηνιατρο στην Κατερίνη σε περίπτωση ανάγκης;
 
Εχεις κλουβι εκει που θα πας; Ποιο ειναι το μεγεθος που εχεις στο κανονικο κλουβι, στο 3 η απάντηση ειναι ναι με μια λιχουδισ στο ζητουμενο κλουβι
Όχι δεν έχω κλουβί σκοπεύω να πάρω αυτό που έχω τώρα που είναι το συνηθισμένο που έχουν πολλοί για κοκατιλ από ότι έχω δει 50-40-70 νομίζω ειναι
 
Οκ παρε ενα μικρο που να χωραει τοτε η μεταφορας σκυλου, απλα με το μικρο θα βλεπει κιολας κ θαναι ποιο διασκεδαστικο! Το κανονικο του δεν ξερω αν χωραει στο ορθιο, στο δικο μου αυτοκινητο παντως δεν χωραει
 
Οκ παρε ενα μικρο που να χωραει τοτε η μεταφορας σκυλου, απλα με το μικρο θα βλεπει κιολας κ θαναι ποιο διασκεδαστικο! Το κανονικο του δεν ξερω αν χωραει στο ορθιο, στο δικο μου αυτοκινητο παντως δεν χωραει
Σωστό και αυτό αν είναι θα του πάρω ένα μικρό το μεγάλο δε ξέρω αν χωράει πάντως όπως και να χει μου φαίνεται λίγο ριψοκίνδυνο το μεγαλο. Οπότε το μεγάλο θα το ξεστησω και θα το βάλω πίσω
[automerge]1555358840[/automerge]
Πάντως αν χωράει υπάρχει θέμα να την πάρω με το μεγάλο και να βάλω και ζώνη;
Οκ παρε ενα μικρο που να χωραει τοτε η μεταφορας σκυλου, απλα με το μικρο θα βλεπει κιολας κ θαναι ποιο διασκεδαστικο! Το κανονικο του δεν ξερω αν χωραει στο ορθιο, στο δικο μου αυτοκινητο παντως δεν χωραει
 
Οχι δεν εχει θεμα, απλα επειδη εχω το μεγαλο με την κλιση που παιρνει το καθισμα δεν μπορείς να βαλεις νερο ας πούμε! Ειναι κ δυσκολο στο κουμανταρισμα! Το εχω κανει για μια ωριτσα μονο! Το μικρο το κεντραρεις καλυτερα! Παρε το μεγαλο δοκιμασε κ αν τα δεις δυσκολα παρε ενα μικρο
 
Εγω που πηγενω συχνα στο πατρικο μου τον εχω στο δικο του κλουβι, εξαρταται απο το αυτοκινητο, στο τζιπακι χωραει ανετα πισω, το σφινωνω με σακους και βαλιτσες ή στριμωχνω γυρω απο το κλουβι πετσετες για να μην μετακινειτε.
 
Βάλε καμια πατήθρα κατα μήκος (παράλληλη) της κατεύθυνσης του οχήματος, σε επιτάχυνση / επιβράδυνση να πηγαίνει άνετα μπροστά πίσω. Για να μην κάνει ενόργανη στη διαδρομή :)
 
Βάλε καμια πατήθρα κατα μήκος (παράλληλη) της κατεύθυνσης του οχήματος, σε επιτάχυνση / επιβράδυνση να πηγαίνει άνετα μπροστά πίσω. Για να μην κάνει ενόργανη στη διαδρομή :)
χαχα έχω μια η οποία είναι σχεδόν παράλληλη οπότε θα βολευτει και αν είναι θα δοκιμάσω με το μεγάλο κλουβί θα του βάλω και ζώνη😂
 
Back
Top